iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Máte otázku na redaktory serveru Appliště? Chcete s nimi pokecat? Zde je jejich vlastní sekce.

Moderátoři: dandas, iamvosicky, zaviska

Odpovědět
Jirka13
Příspěvky: 17
Registrován: 31 črc 2012 23:26

iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Jirka13 » 04 lis 2013 19:53

iBooks chovají všude jinak.
Na Mavericku jsem spustil iBooks. Přenesly se správně všechny knihy z iTunes. V iOS věcech zůstaly knihy, tak jak tam byly z iTunes. Žádná synchronizace, kromě koupených knih, neproběhla. Ani epub, ani PDF.

Zazálohoval jsem všechny knihy v Macu. Zkusil jsem z iPhone vymazat jednu Sbírku. (Nové Sbírky (složky) se mi vytvářejí správně všude. Ty předdefinované tři se nedají vymazat.) Byl jsem dotázán, jestli se mají knihy ve Sbírce smazat všude. Souhlasil jsem, ale smazalo se to jenom v iPhone.

Smazal jsem ve všech iOS i OSX všechny knihy a začal znovu. Ať přihazuji knihy, či PDF do iBooks na Macu nenahraje se mi na iOS devices a Macbooku NIC! Prostě žádná synchronizace, kromě výroby nových Sbírek.
(Všude v preferencích mám samozřejmě zapnutou synchronizaci záložek, i knih. I všechny vergly jsou autorizovány pod jedním ID v iTunes.)

Čemu, (kromě toho, že to nefunguje), ještě nerozumím:
Pokud bude synchronizace chodit jak má, znamená to, že musím mít všechny knihy v iPhone, v iPad, i na Macu? Nechápu jak bych udělal výběr.

Jediná možnost kterou jsem objevil, jak nezakoupenou knihu vložit do iOS, je poslat mail s přílohou sám sobě a otevřít tu přílohu v iBooks. A ona se zařadí. To je tedy hodně přes ucho.

Kdyby někdo věděl jak na to, byl bych rád.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Kobra23 » 04 lis 2013 21:47

Primarne je to delano pro synchronizaci zakoupenych knih na iBook Store. A to funguje dokonale. Vsechny tituly co byly koupeny v iOS se objevili v OS X, vc. spravne ukazanych stranek kde se ukoncilo cteni, vc. zalozek, poznamek atd.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Jirka13
Příspěvky: 17
Registrován: 31 črc 2012 23:26

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Jirka13 » 04 lis 2013 23:17

Tím nic ale nevysvětlujete. Samozřejmě vím, že chtějí především prodávat a to, že fungují knihy zakoupené v iTunes. (Patrně jsem to, že fungují opomněl napsat.) Ale i v supportu Apple je psáno, že je to pro synchronizaci knih. Tedy ne jen pro knihy zakoupené v iTunes. Proto je tam nesmazatelná Sbírka Knihy a Zakoupené knihy a potom ještě PDF. Zkuste si to.Pokud jsem měl v iOS ještě knihy, které tam zbyly ze synchronizace s iTunes, i na nich fungovaly perfektně záložky a vše ostatní.

Mustang
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2013 14:00

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Mustang » 24 led 2014 23:38

Toto sa teraz snažím zistiť aj ja. Moje očakávania boli také, že v iBooks sa po pripojení zariadenia (kábel, WiFi) dané zariadenie zobrazí a budem si môcť zaškrtnúť, ktoré knihy chcem mať v iPhone, na iPade, iPode alebo MacBooku.Teda, ak napr. upravujem fotky, tak v MB chcem mať knihu o Photoshope, na iPhone chcem mať podrobný manuál k foťáku a na iPade chcem mať nejaké voľnočasové čítanie. Celá zbierka by v takom iPhone zaberala zbytočné miesto, rovnako aj na SSD v MB. Každopádne, nie je zvládnutá ani samotná synchronizácia pre prípad, že by malo byť všetko všade. Orientácia len na iBookstore je dosť obmedzená a nemyslím, žeby bol toto plán Applu. Keďže ani zďaleka nepokrývajú celú knižnú tvorbu a existuje aj veľa free publikácií, kde nie je žiaden autor okrádaný.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Kobra23 » 25 led 2014 01:11

Dejte jim cas. My nenarocni jsme radi aspon za to jak uz funguji iBooks dnes. Je to super, kdyz si clovek rozecte neco doma v iPadu, pak pokracuje na cestach v iPhone a az prijde k Macu, tak si projede ulozene poznamky, popr. je vytiskne, zpracuje a jede se dale. O synchronizaci zalozek nemluve.
Jsem nucen na nektere veci pouzivat aplikaci Wooky a po jejim pouziti peji na Apple jen samou chvalu. Wooky je hodne nepovedena app.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Mustang
Příspěvky: 5
Registrován: 03 bře 2013 14:00

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Mustang » 14 kvě 2014 18:01

Iné ako "dať im čas" ani neostáva. Ale trochu zamrzí, keď si človek upgradne soft a sú v tom takéto chyby. Pri novinkách je to bežné. Ale pri niečom, čo predtým fungovalo a v novej verzii to nieže nefunguje, ale ani tam taká možnosť nie je... Pri štúdiu je tiež bežná vec synchronizovať si aktuálne materiály.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iBooks v Mavericks - synchronizace knih

Příspěvek od Mironet » 14 kvě 2014 20:21

Myslím si, že popisujete současné standartní chování iBooks. Onou synchronizací knih se opravdu myslí pouze zakoupené tituly, včetně záložek, poznámek a posledního místa + sbírky. Pokud koupíte knihu na jakémkoli zařízení, ostatní si ji stáhnou ze serveru Applu. Nefunguje to tak, že si na Macu nahrajete vlastní .pdf nebo .epub, to se pak odešle na server a ostatní zařízení si ji odtamtud stáhnou. Nahrávat vlastní knihy jde pouze přes kabel a ani potom se v nich nic nesynchronizuje vzduchem. Pokud vyžadujete toto pro vlastní knihy, doporučuji ekosystém Kindlu, tam to funguje velice dobře. Momentálně nevidím důvod proč dávat Applu přednost před Amazonem v nákupu knih.

Odpovědět