Quartz Composer na HighSierra?

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
logingame
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2017 12:32

Quartz Composer na HighSierra?

Příspěvek od logingame » 26 bře 2018 16:22

Ahoj, chci se zeptat jestli tu někdo používá Quartz Composer na HighSierra ?
Mám následující problém při spuštění programu. Template Chooser, nemá být tak to černý :). Mám to s Xcode 9.2
Díky za rady
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Quartz Composer na HighSierra?

Příspěvek od MichalM.Mac » 26 bře 2018 17:12

Tohle by se hodilo do sekce pro vývojáře.

Mam za to, že Quartz Composer přestal být vyvíjen a nemusí tedy už vůbec fungovat.
Jakou máš GPU v Macu? Také by to mohlo souviset s tím, že uživatelské rozhraní na novějších Macích používá nový backend napsaný v Metalu oproti původní OpenGL verzi.

Spoiler alert. Současný Quartz Composer je z balíku additional tools pro Xcode 8.2. Žádný novější nevyšel, ale pro Xcode 9.3 (zatím beta) budou nové additional tools. Quartz Composer sice nedostane žádné nové funkce (Apple ho nevyvíjí už pár let), ale je šance, že ti to opraví ten crash.

logingame
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2017 12:32

Re: Quartz Composer na HighSierra?

Příspěvek od logingame » 26 bře 2018 17:28

Díky, omlouvám se.
To nevím jistě, ale např. tady "další nástroje" pro Xcode 9.3 beta je z koncem února 2018 a je tam furt Quartz Composer. Takže by to mělo stále podporovat?. Jinak Mám Radeon Pro 560 4Gb, taky jsem si myslel, že to bude možná HighSierra, ale nikdo mi nedokázal odpovědět na 100%. Na Dev. Support od Apple leží Post asi 15 dní a nic. Nemám možnost jak vyzkoušet na starším systémech.
Obrázek
btw: kdyby tu byla dobrá duše a stáhnul samostatní balík a v sekci Graphic zkusil spustit Quartz Composer. Byl bych vděčný za informace.

Kód: Vybrat vše

https://developer.apple.com/download/more/

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Quartz Composer na HighSierra?

Příspěvek od MichalM.Mac » 26 bře 2018 19:01

Záleží, co je pro tebe podpora.
Pokud za podporu pokládáš, že Apple aplikaci znovu zkompiluje, zabalí do dmg a "hodí přes zeď"...

O ten soft se nikdo pár let nestará (Koukni jen na Copyright 2005-2014 Apple Inc.). Nemá to žádnou hodnotu pro vývoj iOS aplikací.
Leží na tom prach. Nestavěl bych na ní žádné projekty, do kterých půjde více času.

Ptát se na Apple Developer fóru je správně. Můžeš taky napsat radar na bugreport.apple.com

Na 6970M (iMac 2011, UI OpenGL) s 10.13.3 aplikaci spustím bez žádných viditelných problémů.
Na HD4000 (UI Metal) s 10.13.3 rovněž bez problémů.

logingame
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2017 12:32

Re: Quartz Composer na HighSierra?

Příspěvek od logingame » 26 bře 2018 22:55

Ok, jedná se o jednorázový projekt do školky pro děti. Zprovoznil jsem Kinect 360+patch přes Ableton a vložil nějaký zvuky. Chtěl jsem ještě vizualizace přes QComposer, ale bohužel. Každopádně díky a asi LOCK.

Odpovědět