Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 07 kvě 2013 09:13

Zdravim, mate niekto skusenosti s tvorbou stranok v RapidWeaver 5? Zaujima ma konkretne vysledok pre SEO, ci sa stranky dokazu presadit aj komercne, alebo su to len stranky pre domacich uzivatelov.

Vdaka
Miso

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 07 kvě 2013 10:00


Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od jirsoft » 07 kvě 2013 10:17

Opravdu si myslíte, že optimalizace pro vyhledávač je to, co odlišuje komerční stránky od privátních?

Jinak lze v RW samozřejmě také nacpat do HTML několik stránek klíčových slov...
JirSoft

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 07 kvě 2013 10:27

Skor mi islo o to, ako su sablony zmaknute. Keywordy ma nezaujimaju az tak. Ale ci je kod dodavanej sablony cisty a prehladny, tak aby bol zaujimavy pre google.

Vdaka za typ, idem to pozriet.

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od jirsoft » 07 kvě 2013 11:49

Šablony se dají zkopírovat a upravit (případně upravit i přímo, ale to je zbytečně „nebezpečné“). A samozřejmě jsou šablony různé (podle dodavatele), těch přiložených zase tolik není...
JirSoft

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 07 kvě 2013 12:08

mikepm píše:Skor mi islo o to, ako su sablony zmaknute. Keywordy ma nezaujimaju az tak. Ale ci je kod dodavanej sablony cisty a prehladny....
Podívejte se na page source http://nadacetaborskych.cz - velmi jednoduché stránky v upravené šabloně RW

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od musashi » 07 kvě 2013 12:21

Pro RW existuje i hromada pluginu, ktere umoznuji SEO optimalizaci.

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 07 kvě 2013 13:04

vdaka za link, toto som chcel vidiet.
lanny píše:
mikepm píše:Skor mi islo o to, ako su sablony zmaknute. Keywordy ma nezaujimaju az tak. Ale ci je kod dodavanej sablony cisty a prehladny....
Podívejte se na page source http://nadacetaborskych.cz - velmi jednoduché stránky v upravené šabloně RW

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 07 kvě 2013 13:27

ano, maju tam toho nakasu, to som videl... len stale to je len o precitani si.. hladam niekoho kt s tym ma realne skusenosti. urobil stranku, spravuje ju v nej, a je spokojny s vysledkom aj co sa tyka seo. teda stranku navstevuju klienti podla predpokladu :)
musashi píše:Pro RW existuje i hromada pluginu, ktere umoznuji SEO optimalizaci.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od musashi » 07 kvě 2013 13:36

Tohle je napr. delane cele v RW ...
http://www.aquatherm-nitra.com
http://www.dareknacelyzivot.cz

Stranky se v tom rozhodne delat daji, chce to tomu dat trosku casu a pochopit principy.
Velkou vyhodou jsou podle me treba FreeStack Themes, ktere umoznuji na kostre stranky definovat komplet vlastni design.
Je to ale uz malicko slozitejsi.
Velkou nevyhodou stranek v RW je podle me to, ze jsou vhodne primarne pro staticky obsah, tj. nejedna se o redakcni system.
Pridavani a zmena je pak trosku slozitejsi ve srovnani treba se strankami na bazi Wordpressu.
Zajimavou veci se mi jevi Stackapps http://stackapps.info, coz jsou stacks, ktere maji umoznovat tvorbu dynamicky stranek nad DB.
Jeste jsem se ale nedostal k tomu, abych to otestoval.

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 07 kvě 2013 13:58

vdaka za odpoved. super, uz som mudrejsi. wordpress je v pohode, ale nie vsade sa zasa hodi. potrebujem to na par stranok, jednoduchych. normalne kodujem v CODA 2. ale robit zakazdym templatu - stracam s tym vela casu. hladam nieco take jednoduchsie, nahadzem text, obrazky, nejaky formular... a ked budem o polroka pridavat podstranku, tak aby som nemusel vela veci prerabat. na to sa mi zda rapidwaver idealny.

je opat v zlave na: http://www.macsuperbundle.com takze za tie dolare sa mozno uz aj oplati

dikes za typ.
musashi píše:Tohle je napr. delane cele v RW ...
http://www.aquatherm-nitra.com
http://www.dareknacelyzivot.cz

Stranky se v tom rozhodne delat daji, chce to tomu dat trosku casu a pochopit principy.
Velkou vyhodou jsou podle me treba FreeStack Themes, ktere umoznuji na kostre stranky definovat komplet vlastni design.
Je to ale uz malicko slozitejsi.
Velkou nevyhodou stranek v RW je podle me to, ze jsou vhodne primarne pro staticky obsah, tj. nejedna se o redakcni system.
Pridavani a zmena je pak trosku slozitejsi ve srovnani treba se strankami na bazi Wordpressu.
Zajimavou veci se mi jevi Stackapps http://stackapps.info, coz jsou stacks, ktere maji umoznovat tvorbu dynamicky stranek nad DB.
Jeste jsem se ale nedostal k tomu, abych to otestoval.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 07 kvě 2013 14:19

musashi píše:snip Zajimavou veci se mi jevi Stackapps http://stackapps.info, coz jsou stacks, ktere maji umoznovat tvorbu dynamicky stranek nad DB.
Jeste jsem se ale nedostal k tomu, abych to otestoval.
Děkuji moc za tip. Zatím je to donationware - stáhněte si to, je to opravdu velmi zajímavé.

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 08 kvě 2013 07:29

napadla ma este jedna otazka:

vsimol som si ze na strankach je problem s diakritikou, nezobrazuje sa spravne - je prepisana do html znakov. (mozno som sa zle vyjadril). je to tym ze su zle stranky nastavene? alebo zlym kodovanim? je mozne to zmenit?

vdaka.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 08 kvě 2013 09:31

Čeština je zobrazena správně. Vy asi mluvíte o zdrojovém kodu stránky - ano, některé znaky jsou konvertovány do html kodů (hned při jejich ckládání do textu). O tom zda to tak má či nemá být se vedou diskuze - mně je to jedno.

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 08 kvě 2013 18:09

ano tak, nie je moznost to niekde nastavit? netusim, ci to ma vyznam. len ze ci je moznost to niekde nastavit.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 08 kvě 2013 21:03

Na, nejde to nastavit. Realmac (výrobce RW) o tom ví a možná se to objeví v některé př'ští verzi.

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od Kuba » 21 kvě 2013 19:25

Zdravim lidi,
mám tenhle problém... sem v tomto oboru totální začátečník, ale nadšenec :) a chtěl bych se naučit dělat stránky přes RW. Ale nějak mi to nejde, pro začátek sem si registroval domenu na web zdarma.cz. Takže moje domena je něco.wz.cz, když sem dal publish přes RW, tak mi to napsalo, že to bylo úspěšně published, ale když se na web kouknu, tak mi to píše tohle:
Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen !! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři.

A já nevim co se teda děje, jestli je vůbec možné používat RW na WZ.cz nebo ne. Fakt nevím co dál, abych se na ten obsah mohl podívat :)
Díky za odpověd a omlouvám se za vyrušení :)
Přeji hezký den:)

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 21 kvě 2013 20:14

V RW je nastavní v menuShow Site Setup, Jak to máte nastavené? Zkuste "Relative to Website Address"

Obrázek

Taky udělejte export (místo publish) třebas na plochu a podívejte se na vzniklou strukturu. Kde je index.html ?

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od Kuba » 21 kvě 2013 20:47

když chci dát export tak mi to píše tohle: You must first perform a full site export and set the default export folder.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 21 kvě 2013 21:01

No? Tak to udělejte!

Na ploše vytvořte nový adresář, třebas RW.

Export Site ---> vyberte plochu ---> vyberta adresář ---> zaškrtněte "Make this default..." dole ,a je to

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od Kuba » 22 kvě 2013 19:41

Děkuji moc za rady, omlovám se, ale jsem fakt totální začátečník. Tak jsem to vytvořil
Index.html je mezi Iframe a resource a pak i ve složce Iframe, ale na to se asi neptáte co? :D :D

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 22 kvě 2013 19:54

Udělejte obrázek. Kde se tam bere iframe - použ'íváte stránkovou šablonu iframe?

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od Kuba » 22 kvě 2013 20:04

Tak abych byl upřímný, tak ani nevím co to je :/ :/ když mi to nějak vysvětlíte(vzhledem k mému IQ na progromování RW) tak budu rád :)
Přílohy
rw.png
.

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 23 kvě 2013 09:45

Tak indexem to není.

Abych byl úpřimný, myslím, že Vás tady nikdo nebude učit dělat webové stránky. Rádi pomůžeme s konkrétním problémem na jaký jste se původně ptal.

Jak se má publikovat na jejich server je popsáno v jejich dokumentaci.

Nenapsal jste, zda jste vyzkoušel tu radu se Site setup.

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 09 čer 2013 11:04

Ludia, viete poradit aky Stack vhodny na galerie - viac galerii na jednej stranke..., tak ako na tomto webe:

http://www.apartmanlucky.sk/lucky.html

na stranke by malo byt viac fotogalerii aj s nahladmi a s lightboxom. a medzi galeriami by mal by mozny nejaky text, alebo iny stack.

nasiel bud len samostante galerie 1ks na jednu stranku, alebo stacky kt vsak dokazu zobrazit len jeden hlavny nahlad a po kliknuti na nom sa zobrazia dalsie obrazky, ale nahlady tych dalsich nie je vidiet.

pisal som aj na konkretne fora na rapidweaver, ale nik zatial neodpovedal, tak skusam tu, zda sa ze tu par ludi vie robit v rapidweaveri.

dikes. m

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od mikepm » 09 čer 2013 16:40

tak uz nic.. trapil som sa s tym 2 tyzdne, a ked som teraz napisal sem poziadavku.. tak hned potom som nasiel na webe popis ako nastavit Gallery Stack od Joe Workaman-a a z vyslo z toho to, ze presne to jeho stack dokaze.. je to len o nastaveni.. takze kupujem jeho stack.

m

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od musashi » 11 črc 2013 14:12

Mozna by vas mohlo zajimat ... v akci je RW i par zajimavych temat a stacku ....
https://deals.macupdate.com/rapidweaver/

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od lanny » 12 črc 2013 10:20

Témata nic moc, ale stacks jsou dobré - Amarillo je fakt supr. Koupil jsem Stack Bundle.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Web stranky v RapidWeaver 5 - ake mate skusenosti?

Příspěvek od musashi » 12 črc 2013 10:45

Jj, ja zvolil stejnou variantu :)

Odpovědět