Vytváření ePub a Mobi knih

Věnujete se vývoji aplikací pro Mac OS X, iOS nebo třeba webových služeb spojených s Apple produkty. Nabízíme prostor pro sdílení zkušeností.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
milian
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 15:32

Vytváření ePub a Mobi knih

Příspěvek od milian » 10 zář 2012 17:30

Přes víkend jsem převedl jednu knížku v Pages podle Apple Guidelines pro vytváření eknih. Epub formát dopadl bez problémů a tak jsem v Calibre převedl knihy i do formátu mobi pro Kindle. Vše je v pořádku až na nadpisy kapitol, kde se i dlouhý název tváří jako jedno slovo a tím pádem to pak vypadá takto: Obrázek
Zajímá mě, kde se stala chyba a jak to napravím. Děkuji za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
milian
Příspěvky: 6
Registrován: 01 srp 2012 15:32

Re: Vytváření ePub a Mobi knih

Příspěvek od milian » 11 zář 2012 15:34

Problém vyřešen. V Calibre je třeba u převodu do formátu Mobi zvolit "New Mobi" namísto staré verze Mobi. Zajímá mě, jestli je nějaký větší rozdíl a starou a novou verzí a jestli to může způsobit nějaké problémy v kompatibilitě? Děkuji.

Uživatelský avatar
samnung
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2012 21:35

Re: Vytváření ePub a Mobi knih

Příspěvek od samnung » 25 zář 2012 13:34

Starší verze podporuje jenom základní formátování, např. margin, font-wight (tloušťka), font-style (italika), text-align. Novější verze už podporuje plovoucí prvky a další pokročilé stylyzování knihy. V podstatě nová verze podporuje možnosti formátování HTML5 a CSS3. A taky nově fixed-layout knihy.

Více zde, strana 45 a dál:

Kód: Vybrat vše

http://kindlegen.s3.amazonaws.com/AmazonKindlePublishingGuidelines.pdf
Ebook coder @ Melvil, developer @ Touch Art
Macbook Pro 2009, iPad 3th, iPhone 4

mikepm
Příspěvky: 104
Registrován: 31 črc 2012 18:22

Re: Vytváření ePub a Mobi knih

Příspěvek od mikepm » 30 zář 2012 10:24

viete poradit dobry ePub creator? s moznostou importu PDF, Pages. Najlepsie FREE. s cim mate najlepsie skusenosti. dik
m

Odpovědět