iMac > HDMI > VGA - WTF?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
pRst
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2015 15:30

iMac > HDMI > VGA - WTF?

Příspěvek od pRst » 28 dub 2015 15:48

Asi mám dost neobvyklý problém, protože se mi nedaří nic vygooglovat, ale i tak to tu zkusím.

Mám iMac 27" late'09 poslední os a zkouším ho připojit přes miniDP>HDMI redukci - HDMI 10m kabel (na délce nezáleží, ověřeno) - HDMI > VGA redukci do projektoru (HDMI port v projektoru je KO, oprava nerentabilní, kupovat nový nechci > mám jen VGA).

Zkoušel jsem čtyři různé HDMI>VGA redukce a kromě Dellácké, kterou mac detekuje, ale projektor z něj nic nezobrazí, tak ostatní tři po připojení k macu se začnou detekovat a znovu odpojovat v cca 2s intervalu, tj. obrazovka macu bliká a je těžké cokoli stihnout nastavit. Když se mi podaří snížit rozlišení redukce (kterou mac detekuje jako zobrazovací zařízení) na cca 800x600, to mac pobere a na projektoru se objeví toto nepoužitelné rozlišení (i když cca 1x za pět minut také problikne, jako by ztratil konektivitu a zas se připojí).

v miniDP>HDMI redukci problém nebude, krom toho, že jsem zkoušel dvě, tak po připojení miniDP>HDMI, HDMI>DVI do LDC, tak monitor normálně funguje.

Nutno podotknout, že na widlích funguje každá redukce naprosto bez problémů (odzkoušen jeden NB a jeden desktop), je tu někdo kdo mi vysvětlí proč je mac taková kur*a?

PS zkoušel jsem různé SW nástroje jak Macu vnutit správné rozlišení, laboroval s obnovovací frekvencí, zkoušel milionkrát "rozpoznat" monitory, či přepnout zrcadlení na rozšíření, ale ve správném rozlišení to prostě ne a ne rozjet :(

samozřejmě je ještě řada dalších kombinací, VGA kabelem + redukce miniDP>VGA počínaje a streamováním do Apple TV+redukce konče, ale všechno to je další vopruz u něčeho co funguje na naprosto každém krámu :evil:

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

iMac > HDMI > VGA - WTF?

Příspěvek od lulu » 28 dub 2015 17:30

Dvě řetězené redukce nefungují, kupte přímo miniDP>VGA, nejlépe originální Apple. Tuhle cestu jsem také slepě zkoušel na stejném železe

Pokud si s tím ale chcete hrát, pak zkuste SwicthResX

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: iMac > HDMI > VGA - WTF?

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 28 dub 2015 18:30

Ano, kupte si ,jak již zmiňoval lulu, rovnou redukci Mini DP -> VGA, přímo od Applu, tak to mám řešené já a žádný problém :) čím víc redukcí tím hůř
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

pRst
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2015 15:30

Re: iMac > HDMI > VGA - WTF?

Příspěvek od pRst » 29 dub 2015 09:34

Díky za rady, chtěl jsem se vyhnout 10m VGA kabelu a nákupu další redukce, ale zatím všechno směřuje k tomuto řešení :(

SwitchResX jsem také zkoušel, správné rozlišení jsem musel přidat ručně a každá změna znamená restart OS, takže moc chuti laborovat s milionem nastavení frekvencí nebylo už po třetím restartu :/

je pravda, že na těch widlích byla druhá redukce pasivní dvi>hdmi, kdežto mac potřebuje aktivní(?) miniDP>HDMI, schválně to zkusím s NB (w8), který má taky miniDP, ať applu nekřivdím.

pRst
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2015 15:30

Re: iMac > HDMI > VGA - WTF?

Příspěvek od pRst » 20 kvě 2015 15:43

Tak jsem vyzkoušel stejnou kombinaci redukcí/kabelů na NB s Win7 a miniDP s naprosto stejným výsledkem, takže Mac v tom byl opravdu nevině a tahle kombinace redukcí je nepoužitelná.

Odpovědět