zmatek ve složkách - a složky, které nemám oprávnění otevřít

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Luxion
Příspěvky: 7
Registrován: 07 črc 2016 05:29

zmatek ve složkách - a složky, které nemám oprávnění otevřít

Příspěvek od Luxion » 24 zář 2016 08:41

Zdravím fórum.. Používím mac už mnoho let .. ale pořád moc nechápu systém ukládání dokumentů. Ano, když něco nemohu najít, Spotlight mi to (obvykle) najde.. Ale vadí mi, že cesta je tak nesmyslná. Kromě toho jsem teď zjistila, že jsou v systému účty, které jsem nezakládala - a ty se odmítají otevřít, protože prý nemám oprávnění je vidět .. Přitom jsem jediným uživatelem stroje.
Koupila jsem si Path Finder, s nadějí, že se v té změti trochu líp vyznám - ale je to tím ještě nepřehlednější
Když použiju jen Finder - a dám si zobrazit podle názvu, čekala bych, že uvidím složky podle názvu - ale jsou tam namíchané nějaké jednotlivé složky začínající čísly, o kterých nevím, že bych je ukládala... Stáhnout mp3 vyzváněcí tóny zdarma pro telefon: https://klingeltonemp3.info/
Věděl by někdo účinnou radu, jak si udělat pořádek? Jak třeba smazat ty účty navíc?
Zabírají místo - startovací disk mi hlásí, že je plný .. mazání jednotlivých dokumentů v tom asi moc nepomůže .. smazání účtu hosta by asi pomoci mohlo .. Děkuji moc za rady
Naposledy upravil(a) Luxion dne 04 čer 2020 10:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: zmatek ve složkách - a složky, které nemám oprávnění ote

Příspěvek od MichalM.Mac » 25 zář 2016 12:29

Ideálně sednou si nad tím s někým, kdo bude mít dost trpělivosti při vysvětlování. Na organizaci dat imho není žádná univerzální rada.

Odpovědět