Black screen a je vidět myš

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Petr_dr
Příspěvky: 192
Registrován: 17 srp 2012 17:18

Black screen a je vidět myš

Příspěvek od Petr_dr » 04 led 2017 12:24

Dobrý den, prosím o radu mám MacBook Pro a sierru.

Mac se zapne a zobrazí se jen černá obrazovka. Na ni je vidět jen kurzor s kterým mohu pohybovat. Pokud dělám nějaká gesta na touchpadu, tak na vteřinku je vidět i bar s aplikacemi. Na začátku ještě vyskočí dvě notifikace s připomínkami a pak zmizí.

Cmd+alt+esc - nefunguje
Do recavery módu se dostanu - zkoušel jsem záchranu disku
Zkoušel jsem smc reset a vram reset
Na metu jsem našel nějaký mód při držení shiftu při startu - tím se dostanu jen do účtu hosta. Do svého ne.

Prosím napádá někoho co by se mohlo ještě udělat?

Díky za jaké kolik tipy

Petr_dr
Příspěvky: 192
Registrován: 17 srp 2012 17:18

Re: Black screen a je vidět myš

Příspěvek od Petr_dr » 04 led 2017 13:14

Tak povedlo se mě na to příjít. Byl to nějaký bug s uspáním!!! Když jsem do té černé obrazovky nacvakal heslo k účtu a potvrdil entrem, tak se systém oběvil. už jsem chtěl přeinstalovávat maca :)

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Black screen a je vidět myš

Příspěvek od piXie » 10 led 2017 12:53

To je nejaký asi bug. Robí mi to od ElCapitain pri reštarte, ak mám zapojený monitor (čo mám). Čierna obrazovka. Stačí vytiahnuť a zasunúť kábel alebo sa prihlásiť sa "na slepo" a potom to ide.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

horalzvysociny
Příspěvky: 9
Registrován: 19 led 2014 18:44

Re: Black screen a je vidět myš

Příspěvek od horalzvysociny » 07 úno 2017 19:19

Zdravím,
právě se mi to stalo také. Příčinou byl výpadek elektrického proudu. Stalo se to u Imacu. Po zadání hesla na slepo po startu OS se systém objevil. Takže díky a nepanikařte po výpadku proudu, když vám naběhne Siera do černa :-D

Hezký den všem

Odpovědět