Přenos mailu mezi OS X 10.6 -> 10.10

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Přenos mailu mezi OS X 10.6 -> 10.10

Příspěvek od Krtek » 22 úno 2017 18:03

Zdravim zkušenější. Aktuálně řešim na "novym" počítači přenos všeho v emailovym klientovi Mail. Doteď jsem jel na 10.6.8 s jeho originálnim Mailem a teď mám OS 10.10.5
Mám zálohu všeho na disku skrz Timemachine, který mi všechno obnovil na nový komp (programy i data obou uživatelů) jenže na mém účtě Mail problikne že importuje data z účtu a tim to skončí :-( Manželky účet na jejim profilu to importovalo v pohodě ale můj ne.
Netušíte co s tim ? Zkoušel jsem i do mojí knihovny na mym profilu podstrčit ručně zálohovanou knihovnu a výsledek je stejný. Zjistim někde, proč Mail moje data neimportuje ? Tohle je první problém po přechodech z Thunderbirda na Win -> Thunderbird Mac -> Mail v OS 10.5 -> Mail v OS 10.6 a teď tohle :-( Doufam že nepřijdu o poštu za 15 let :-( Jsem odpůrcem lezení do mailu přes web a bohužel mi zatim nic jiného nezbývá :-( Předem díky za rady a nápady. V nejhoršim mně čeká formát a půjde tam zase starej zlatej 10.6.
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Přenos mailu mezi OS X 10.6 -> 10.10

Příspěvek od Hajnejch » 22 úno 2017 19:07

Být vámi tak to povýšim maximálně na 10.9.5

Když jste to kdysi dělal přes thunderbrit tak to teď udělejte zase. To nejde?

Nebo smažte svůj profil, vytvořte si nový a tam to zkuste naimportovat znova.

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos mailu mezi OS X 10.6 -> 10.10

Příspěvek od Krtek » 22 úno 2017 19:22

Co je špatnýho na 10.10.5, nějaká specifická vada ? Já možná asi ani moc nemůžu změnit verzi OS X, nermam ten dementní Apple ID účet a nechci ho za žádnou cenu. Jde se vůbec vrátit ke starší poderzi u 10.10 ? (krom formátu disku a instalace normálního systému z DVDčka). Koupil jsem MACka Pro s timhle systémem a zatim nevim jestli u něj zůstanu. App store mi vnucuje njaklou Sieru ale stahnout se to asi bez přihlášení nedá
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos mailu mezi OS X 10.6 -> 10.10

Příspěvek od Krtek » 22 úno 2017 20:05

Tak jsem se zdravě vytočil a udělal to ještě víc ručně než to ručně jde :-) Na jednom Mackovi jsem každou složku pošty nechal exportovat do souboru na flešku a pak jsem je po jednom imporotval z flešky na novějšim OS X. Při prvnim otevření Mailu jsem teda bohužel musel nastavit svuj pop3 účet, čimž mi stáhnul ze serveru zase 90 mailů z tohohle týdne a ručně mi naimportoval druhou složku "Inbox" čimž se většina mailů v ní ještě zdvojila, naštěstí 90% po přečtení mažu...
Ostatní složky šly už normálně akorát 3 který byly hloubš vnořený ve vyšší složce jsem musel zase stejně vyexportovat a naimportovat, nestačilo jenom tu nadřazenou složku.
Abych si zase zanadával, vzhledově je nový Mail HNUS a ani né fialovej :-( a neumí RSS kanály, proč mi to proboha Apple dělá....
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Odpovědět