Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 23 úno 2017 23:56

Nevíte prosím, zda jde nějak nastavit synchronizace e-mailových účtů, které mám na jiném hostingu než u Apple? Dosud jsem iCloud ve větší míře nevyužíval, tak se v něm až tolik neorientuji, ale to co bych potřeboval, jsem nikde zatím nenašel.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od SteveJSF » 24 úno 2017 00:03

Pokud máš na mysli přidání jiných mailových služeb než těch od Applu do aplikace Mail, tak to samozřejmě jde. Obvykle poskytovatel té mailové služby mívá někde na webu nápovědu, kde je popsáno, jak to udělat.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 24 úno 2017 00:07

alebo mas na mysli to, ze maily budu v mailboxe na icloud, jedine co by tomu mohlo zodpovedat je moznost ten tvoj email forwardovat nastavenim na servri poskytovatela toho mailu na emailovu adresu tvojho icloud mailboxu

tym padom budes konfigurovat vsade len svoj icloud mailbox
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 24 úno 2017 10:11

Asi jsem se nevyjádřil nejlépe. Aplikaci Mail používám léta, to je v pohodě. Jde mi o to, že mám 5 různých mailových účtu, teď už všechny na jednom placeném hostingu. Používám tři zařízení (2 počítače + iPhone) a chodí mi denně poměrně dost e-mailů, přičemž mě už otravuje je na každém zařízení znovu "číst", resp. třídit na přečtené a nepřečtené. Tou synchronizací jsem měl na mysli jednak to, že když si mail přečtu na jednom zařízení, tak bude jako přečtený i na druhém, a druhak to, že když odešlu zprávu z jednoho zařízení, budu ji mít jako odeslanou i v jiném zařízení. To je vše.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od MichalM.Mac » 24 úno 2017 10:16

To by měl řešit IMAP protokol. Nefunguje?

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 24 úno 2017 10:41

To jsem zvažoval. IMAP jsem nikdy nepoužíval, ale pokud jsem správně pochopil jeho funkci, tak zprávy zůstávají na serveru a nestahují se celé do počítače že? Což je špatně hned ze dvou důvodů. 1) bych si rychle zaplnil prostor na serveru 2) pokud bych maily na serveru promazával, tak nebudu mít k dispozici jejich delší historii. Většina jsou maily pracovní a tu historii občas potřebuju. Nebo to funguje jinak?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od ra3662 » 24 úno 2017 10:41

Jenom dodám, poku je to POP3 tak to asi nepůjde.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od ra3662 » 24 úno 2017 10:44

Pak by to ještě šlo mít IMAP a synchronizovat.
Pak vytvořit filtr, který přepošle z IMAP do jiné schránky, tím myslím archivní a ta bude POP3.
Asi to půjde i jinak, to je jen v rychlosti splnění podmínek dotazu.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 24 úno 2017 10:59

Ta archivní POP3 by ale ukládala jen přijaté zprávy, odpovědi už nikoli, ty by šly přes IMAP že?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od ra3662 » 24 úno 2017 11:12

Tak, tak. Možná by to šlo taky vyřešit nějak filtrem, nebo akcí, ale už se mi to zdá překombinované.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 24 úno 2017 11:33

tak to mas dve moznosti:

kazdy mailbox prestat pouzivat POP3 a pouzivat ho cez IMAP. -> vid. kolegovia vyssie. Zaklad je ten, ze mailbox je na servri, potrebujes na hostingu nan miesto. Potom to funguje naozaj tak, ze mailklienti si nacitaju aktualny stav, takze sa precitanie, zmazanie vsetko prenasa do klientov - maliklient vidi teda len synchronizovany obsah, samozrejme lokalne si uklada co moze.

druha moznost je vyuzit ulozisko nejakeho spolocneho mailboxu, ja takto pouzivam gmail -> vsetky moje vlastne maily aj z mojej domeny su preposielane do gmail mailboxu. Jedine ten mam vsade konfigurovany a tak, ze ked mi dojde na moju domenu mail, pre REPLY mi gmail vklada ako odosielatela prislusnu moju domeenu (nie teda mailovu adresu z gmailu).

Tu je vyhoda hlavne v tom, ze mam kapacitu v gmaili a potom samozrejme vyborny antivirovy filter gmailu. Chce to mat len dane moznosti na tvojom hostingu, ci dokazes zrusit separatne mailboxy a emailovym adresam nastavit forward. Pocitas samozrejme s tym, ze dosly mail najprv pride na postovy server hostingu, tam sa znovu presmeruje na servre gmailu.

Pripadne to iste mozes spravit asi aj s iCloud mailboxom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 24 úno 2017 12:06

Ok, díky, popřemýšlím nad tím.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 24 úno 2017 15:47

kazde ma vyhody a nevyhody - ak pouzivas naraz v viacer mailboxov a mas ich aj zvlast konfigurovane, tak rezia na tahanie moze byt (podla mna) vyssia. Zlieva sa to nakoniec do jednej appky Mail.app, takze ak to dane podmienky umoznia, preto to nezlievat rovno na servroch, kde je mailbox a potom mat len jeden mailbox na vsetky svoje maily.

Isteze je pomerne hlupe preposielat si firemny mailbox, takze rozdelit na sukromne a pracovne, to urcite.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 24 úno 2017 16:02

Mě se po pravdě ta řešení s přeposíláním moc nelíbí už z principu. Mám rád jednoduchá řešení. IMAP sám o sobě nezní špatně, ale musím se podívat, kolik by mě stálo rozšíření prostoru, abych tam mohl nechat celou historii.

Jak to vlastně vypadá v aplikaci Mail v počítači, když bych měl nastavený IMAP? Duplikuje se to co mám na serveru stažením do počítače, nebo v offline režimu nevidím v aplikaci vůbec nic?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 24 úno 2017 17:02

to v skutocnosti je jednoduche :-)))


v mail app to vyzera rovnako

preto nie je dnes dovod pouzivat pop3. je to zastaraly mastodont
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 24 úno 2017 17:28

Používám POP3, protože se bojím, že kdybych nechtěně třeba smazal všechny mejly v jednom ze zařízení, tak se mi smažou vsude, proto používám ten mastodont POP3. Je má obava oprávněná?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hajnejch » 24 úno 2017 21:15

Je.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Mironet » 24 úno 2017 22:56

Wut? Jako ok, pokud se mi nějak náhodou povede označit všechny maily ve schránce, omylem klepnout na backspace, potvrdit vymazání, poté jít do koše a trvale je všechny smazat, pak je obava oprávněná. Pokud ale přistupuju k mailu z více zařízení než je jeden počítač, jako tomu bylo v devadesátých letech, tak je pop hodně outdated.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 25 úno 2017 00:16

coze? ved imap ma trash folder, to vazne skoro nejde sa pomylit...

na imape bezim od coas ako zacal gmail... s podobnymi divnymi predstavami. je fakt cas zabudnut na pop3 ved to je uz pravek.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 25 úno 2017 07:53

Ok, na firmě používám klient Thunderbird, kde mám vytvořeny složky v odchozích i příchozích pro nejdůležitější odesílatele a adresáty, stejně tak různě filtry pro automatické zařazování do oněch složek. Když si teda pak stáhnu mejly třeba v iPadu a vše bude v tom IMAP nastavení, zařadí se mě to do těch složek jako teď? Server si platím svůj vlastní pod mou vlastní doménou, ale to asi není podstatné. Fakt je, že je to dost velká otrava mazat stejnou poštu či označovat jako přečtenou na více zařízeních, hlavně když se třeba po dovči do nich dostanu až po třeba dvou týdnech.
Omlouvám se taky původnímu tazateli, že tak trošku parazituji v jeho vlákně.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hajnejch » 25 úno 2017 08:36

Hlavní rozdíl je že poštu z pop3 protokolu si stahujete do počítače a ze serveru poskytovatele vám zmizí. Kdežto u imap protokolu máte adresářovou strukturu na svém stroji a když tam něco změníte tak se to změní všude. Při používání imap je potřeba být velice opatrný. Máte sice Koš na odstraněnou poštu ale pokud si nepřenastavíte chování Koše tak se vám pošta v něm uložená po 30 dnech maže. Já používám oba protokoly a nemůžu říct že by jeden byl k ničemu a druhý super jednička. Je jen na vás jestli dokážete využít přednosti obou protokolů. Vy máte ale svůj poštovní server a tam je to o to snažší že si to můžete vychytat naprosto podle sebe.

Chování příchozích mailů nemá nic společného s protokolem jaký používáte na stahování pošty. Jsou to dvě ruzné fičůry. Nejdříve vám přijde mail a je jedno z jakého koliv protokolu, a až potom se na ten mail uplatní nějaký filtr nebo vámi nastavená pravidla.
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 25 úno 2017 08:59, celkem upraveno 1 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 25 úno 2017 08:53

No, přímo na server chodím tak jednou za rok (při placení :) ) a ta stažená pošta mi zcela určitě nemizí. Občas tam ručně smažu věci pár let staré, ale mám tam tuším 10 giga místa, tak mě to nijak nepálí.

RadekH
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2014 03:13

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od RadekH » 27 úno 2017 01:04

Bohužel třídící pravidla na třídění do složek, byť IMAP, provedou třídění jen když běží zařízení, na kterém jsou nastavena (pokud nejsou nastavena přímo na serveru). Tj. běží mi mac se spuštěným mailovým klientem s pravidly a třídí, a když se odjinud připojim k IMAP (iPad), přijatá pošta je roztříděná. Neběží-li a připojím se odjinud, všechna mezitím pošta je neroztříděná v příchozím boxu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 27 úno 2017 07:03

napr. u gMailu su beziace serverove filtre.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 27 úno 2017 12:06

rony píše:to v skutocnosti je jednoduche :-)))
v mail app to vyzera rovnako
preto nie je dnes dovod pouzivat pop3. je to zastaraly mastodont
Vypadá to stejně, nebo to stejné je? :-) Tím mám na mysli, zda se mi ta pošta skutečně do macu stáhne a zůstane tam dokud ji zde (nebo někde jinde) nesmažu, nebo jak?.
Teď mě tak ještě napadá, když si změním protokol na IMAP, co se stane s tou stávající poštou v počítači? Nesmaže mi ji mac, jak občas bývá jeho zvykem (smazat vše co neodpovídá novému nastavení)?
Jirka_S píše:Používám POP3, protože se bojím, že kdybych nechtěně třeba smazal všechny mejly v jednom ze zařízení, tak se mi smažou vsude, proto používám ten mastodont POP3. Je má obava oprávněná?
To mě také napadlo. Na druhou stranu si říkám, že na straně serveru budou zálohy + by tohle snad mohly pochytit zálohy Time Machine (tedy pokud platí, že ta pošta se skutečně fyzicky stahuje do počítače).
Jirka_S píše: Omlouvám se taky původnímu tazateli, že tak trošku parazituji v jeho vlákně.

No, přímo na server chodím tak jednou za rok (při placení :) ) a ta stažená pošta mi zcela určitě nemizí. Občas tam ručně smažu věci pár let staré, ale mám tam tuším 10 giga místa, tak mě to nijak nepálí.
Naopak, děkuji za rozšíření tématu. S tím prostorem to budu mít asi trošku horší. Koukal jsem se na disk, že mi pošta aktuálně zabírá cca 17 GB :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od rony » 27 úno 2017 17:12

pozor hovorili sme o DVOCH veciach,

o vlastnostiach IMAP a potom o moznosti forwardovat si viacej sucasnych mailboxov do JEDNEHO a az ten jeden konfigurovat do koncovych zariadeni.

Ja by som sa tak panicky nebal IMAP kvoli ZMAZANIU mailov. Uvazujete, ze to ma VZDY KOS. DVakrat nechcene zmazat, to sa vam VAZNE nedokaze podarit. Skor si zmrvite ten pop3. Podla mna pri tom objeme pop3 schranky na servri ste zreli na modernejsie ulozisko mailov. Vlastne pop3 bol navrhnuty ako docasne ulozisko mailov kym si ich neprevezmete a potom neskladujete u seba.

O imap schranku by som teda mal starost skor na strane serveru/hostingu, kde je zalozena. Ale to je uplne rovnaky problem ci mate tych 17 giga v pop3 alebo imap.

Zalohovanie v koncovom zariadeni je v podstate zbytocne - maily v nom su len docasne stiahnute, resp. po odkonfigurovani mailboxu sa nestane nic tragicke, ak mailbox znovu nakonfigurujem, tie maily sa zasa natahaju prirodzenym pouzivanim.


IMAP je vazne "cloudovate" riesenie mailu. Cez koncove zariadenie nazerate na mailbox na serveri ale pre ulahcenie a urychlenie si klient casto otvarane maily ponechava aj u seba ale vsetky, vsetky operacie s mailami sa prenasaju ako prikazy na mailbox na servri.

Ak chcete pochopit logiku IMAP, s kludom si zalozte mailbox na gmaili, ten je od prirodzenia IMAP. Podobne EXCHANGE je len derivat IMAPu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 28 úno 2017 21:23

rony píše: O imap schranku by som teda mal starost skor na strane serveru/hostingu, kde je zalozena. Ale to je uplne rovnaky problem ci mate tych 17 giga v pop3 alebo imap.
To asi ne. Při použití IMAP musí být data na serveru. Když mám POP3, tak si mohu dovolit je na serveru po měsíci mazat a mít je v počítači, potažmo v záloze.

Každopádně děkuji, zkusmo si jeden účet přehodím na IMAP a uvidím.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 02 bře 2017 18:46

Stále o tom přemýšlím. Jak už jsem asi psal, používám klient Thunderbird, takže při založení nového imap účtu bych asi nejspíš přišel o odeslanou poštu? Na serveru se mně neukládá, když odesílám z klienta a pop3.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 02 bře 2017 19:52

Při použití IMAP by se měla ukládat na serveru i odeslaná pošta ne?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 02 bře 2017 20:31

Jistě, nepřesně jsem se vyjádřil, mám na mysli poštu již odeslanou ze současného klienta.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od MichalJ » 02 bře 2017 20:40

Do IMAP složek se dá normálně kopírovat, takže stačí když budete mít tu odeslanou poštu lokálně a v klientu ji nakopírujete do odeslané a pak stačí jenom počkat.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Honza.Mac » 02 bře 2017 21:39

No IMAP nemám a ani nechci mít ...
Jedu jako vy, @Hyrogen, přes POP3 v kombinaci s GMail účty kde mám nastaveno aby se veškerá přichozí pošta archivovala.
Účty na GMail mán od roku 2005, archivované emaly od tohoto roku mi zabírací v průměru 10-12% z 19GB co mám na každém účtu za prostor.
No a pak zálohuji extra Outlook folder v Macu pomocí Acronis True Image jako extra job ....
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Jirka_S » 02 bře 2017 21:54

No, irituje mě to neustálé mazání či označování za přečtené stejných mejlů na všech zařízeních, a pak když občas odpovím z jiného než z hlediska mého používání hlavního klienta, tak to v něm pak nemám v odeslaných. Ale žiju s tím tolik let... Na druhou stranu jsem nikdy neměl tolik zařízení, kde mohu mejlovat, jako dnes, že.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od Hyrogen » 02 bře 2017 22:55

Jirka_S píše:No, irituje mě to neustálé mazání či označování za přečtené stejných mejlů na všech zařízeních, a pak když občas odpovím z jiného než z hlediska mého používání hlavního klienta, tak to v něm pak nemám v odeslaných.
A to je přesně ten důvod, proč přemýšlím jak jinak to udělat.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Synchronizace vlastních mailových účtů přes iCloud

Příspěvek od MichalJ » 02 bře 2017 23:42

Dá se použít i kompromis - používat IMAP a vedle toho si stahovat poštu přes pop3 (samozřejmě s nastavením "nechat na serveru"). IMAP máte jako pracovní verzi a vedle toho zálohu staženpu přes pop3.

Odpovědět