APPLE ID - zmena emailu - zamrzly icloud ucet mac

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
kiciN_
Příspěvky: 31
Registrován: 11 led 2013 13:16
Bydliště: Copenhagen, Praha

APPLE ID - zmena emailu - zamrzly icloud ucet mac

Příspěvek od kiciN_ » 14 bře 2017 18:51

Ahoj,

Mam vetsi problem s kterym bojuji uz druhy den, uplne bez sance..
Mel jsem stary email na centrumu "blablabla@centrum.cz" ktery mi pravdepodobne expiroval (nedostanu se na nej, nejde obnovit heslo, nic,..).

Tak jsem si na strance https://appleid.apple.com/ zmenil v nastaveni svuj stary email na novy na gmailu.
V ramci iPhonu to problem nebyl, proste jsem se vsude prihlasil znova pod novym emailem (dokonce mi to iPhone nabidl sam kdyz zjistil ze jsem zmenil heslo/mail).
Problem je na Macbooku, v 'System preferences - iCloud' mi to proste se nedovoli odhlasit ze stareho centrum emailu, vzdycky se mi to zasekne v casti kdy se chci odhlasit z Find my mac. Proste mi vzdy vyskoci hlaska o tom at zadam heslo ke staremu emailu.

Nasel jsem na internetu reseni ze zmenim ucet zpet na ten stary, jenze to apple zablokoval a ted Vam na mail prijde 5 mistny kod ktery musite zadat na strance https://appleid.apple.com/ aby se email veryfikoval, jelikoz uz email neexistuje nemam sanci se tam dostat.

No, docela jsem se rozepsal a budu doufat ze tento problem nekdo nejak vyresil bez toho abych musel cely MB mazat/reinstalovat.

Dik moc,
K.
Macbook Air 13' - early 2015
iPhone XS 64 GB - Space grey

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: APPLE ID - zmena emailu - zamrzly icloud ucet mac

Příspěvek od Zeggjk » 15 bře 2017 17:21

Ale ono to po vás nechce heslo k emailu na centrum.cz. iCloud či Find my MAC po vás bude vždy chtít jen a pouze heslo k appleID. To, že přihlašovací jméno je ve tvaru emailu nemá s přístupem do toho emailu žádnou spojitost. Až to tedy po vás bude chtít heslo, tak zadejte to co máte k appleID
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
kiciN_
Příspěvky: 31
Registrován: 11 led 2013 13:16
Bydliště: Copenhagen, Praha

Re: APPLE ID - zmena emailu - zamrzly icloud ucet mac

Příspěvek od kiciN_ » 15 bře 2017 21:46

To samozrejme vim ze to nechce heslo na muj mail k centrum.cz...
Proste kdyz jsem zmenil mailovou adresu k APPLE ID, na macu zamrzla ta stara centrum a neslo se odhlasit.

Nastesti jsem dnes prekecal centrum k obnove stareho mailu a po hodine dosvedvocani ze to je muj mail uz vse funguje jak ma :)
Macbook Air 13' - early 2015
iPhone XS 64 GB - Space grey

Odpovědět