Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Bakabal
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2017 19:42

Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Příspěvek od Bakabal » 28 bře 2017 20:17

Zdravím
mám takový problém. Mám macbook 2 1 (přesněji podle specifikací to má být tento

Kód: Vybrat vše

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/specs/macbook-core-2-duo-2.16-white-13-mid-2007-specs.html
Mám s ním problém, že když otevřu třeba youtube, tak mi ohlásí starou verzi prohlížeče safari. Pokud to však přeskočím a chci pustit video, tak se nenačte a nepřehává. Žádné video nejde přehrát ani na jiných serverech. Když chci aktualizovat prohlížeč, napíše mi, že mám starý OS X ať aktualizuju systém (mozila ani chrome stáhnout taky nejde, že není verze pro můj OS). Když vyhledám aktualizaci systému nic to nenajde. Hledal jsem po různých apple stránkách a stahovat update, ovšem nepodařilo se mi najít čistě OS X 10.5 Leopard, který by měl být jako další verze.
Rád bych se zeptal, zda neví někdo co s tím, protože tento mac relativně furt funguje, je to sice dědeček, ale nechci a ani ted nemůžu si koupit nový. Používám ho stejně jen pro prohlížení webu, občas nějaké to video na youtube a facebook.

Nyní mám verzi 10.4.11

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Příspěvek od ra3662 » 28 bře 2017 20:48

Tento HW podporuje dle uvedené stránky až 10.7.
Jediná možnost jak přejít na vyšší systém je aktualizovat nebo přeinstalovat na 10.6, pak aktualizovat systém a bude k dispozici appstore. Tam pak lze aktualizovat na 10.7, jen si nejsem jist jestli půjde 10.7 stáhnou. Již víckrát se tu psalo že není k dispozici. Stále tu je ale možnost že jej někdo má a dá k dispozici. (pokud bude 10.7 k dispozici na USB lze instalaci udělat hned bez aktualizací)
Jinak 10.6 lze stále ještě zakoupit na netu.
Bude asi dobré uvést odkud jsi, snad někdo v okolí bude mít instalačku.
EDIT:
Nicméně 10.7 je již také skoro mrtvý systém.

Bakabal
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2017 19:42

Re: Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Příspěvek od Bakabal » 28 bře 2017 20:57

Studuji v Ostravě, takže pokud by někdo měl, byla by to fakt pecka. Ja nejsem obvyklým uživatelem macu a applu celkově, takže se rád na vše radši zeptam. Akualizace se platí ikdyž mam tu 10.4.11 tak když budu chtít 10.5 nebo 10.6, tak si to musím koupit nebo se dá stahnout zdarma nebo se dá stáhnout ikdyž se to platí?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Příspěvek od ra3662 » 28 bře 2017 21:19

Doporučuji nestahovat z netu. Zaprvé nemusí být funkční, zadruhé nevíš co tak kdo přidal.
Pošli mi SZ.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Aktualizace na OS X 10.5 Leopard s low-end macem

Příspěvek od tlacenka » 29 bře 2017 02:59

jen hloupy dotaz - vynechme flash; tenfourfox to nezvladne ?
http://www.floodgap.com/software/tenfourfox/


jo on je to intel - pardon, ja videl 10.4 a srdce me zaplesalo :)

Odpovědět