Snímky obrazovky na retina displeji

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od casey » 21 dub 2017 23:48

Jak řešíte %SUBJ%?

Vyfotím si na macBooku okno 200x50 bodů a uloží se mi dvojnásobná velikost. Dám to do mailu nebo na web a je to nesmyslně velké.

Jediné 100% funkční řešení, které jsem objevil, je připojit k MacBooku externí monitor. Ale odmítám si s sebou na dovolenou balit do kufru monitor. :-)

Můžu si ty obrázky následně zase zmenšit na polovinu. To lze udělat buďto ručně, nebo pomocí Automatoru, nebo Terminálu, nebo si na to můžu koupit aplikaci. To všechno jde. Ale s tím mám zase problém:
1) Je to práce navíc - chci nasekat "screenshoty" nacpat je do nějakého manuálu a poslat uživatelům" a hotovo. "Mazlení" se s obrázky mi nikdo nezaplatí.
2) Ten zmenšený obrázek už je jiný a originál je prostě lepší. Viz příloha - vlevo uloženo na externím monitoru, vpravo na retina displeji a zmenšeno.
3) Přijde mi, že vymýšlím "narovnávák na ohýbák".

Máte na to někdo nějaké rozumné "easy & simple" workflow? Nevadí mi ani placení řešení, pokud mi to ušetří nervy a čas :-)
Přílohy
Screenshot 2017-04-22 00.40.40.png

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od MichalM.Mac » 22 dub 2017 08:25

Pokud bych to chtěl automatizovat, asi bych šel takto:

1. Systém se dá donutit, aby Screeshoty dělal do nějaké specifikované složky -> https://www.tekrevue.com/tip/how-to-cus ... -mac-os-x/
2. Na tu složku pověsim v Automatoru Folder Action -> pokaždé, když se do ní něco přidá, spustí se workflow na přidané soubory
3. Workflow Automatoru bude řešit úpravu obrázků. Mělo by se dát vyjít s předpřipravenými akcemi, ale nikdo neříká, že to nemůže být třeba shell script + ImageMagick, který to bude zpracovávat

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od casey » 22 dub 2017 12:04

Složku používám roky, protože snímky dělám hodně a měl bych pořád plnou plochu. Taky ji mám synchronizovanou přes Dropbox mezi všemi zařízeními.

Jak řešíš, že některé snímky děláš na retina displeji a některé na externím monitoru? Nebo nepoužíváš externí monitor?

Co kvalita po zmenšení? Samotné zmenšení snímky rozostří. Doostřuješ to nějak, nebo to necháváš tak?

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od MichalM.Mac » 22 dub 2017 21:42

Nic neřešim, to byl jen nápad.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od casey » 23 dub 2017 00:17

A já už se skoro radoval :lol:
Jsem z nového MacBooku nadšený, ale tohle mě fakt neuvěřitelně.... vadí.

Francimour
Příspěvky: 47
Registrován: 07 kvě 2015 19:35

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od Francimour » 26 kvě 2017 20:47

Doporucuji Skitch


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od casey » 26 kvě 2017 20:54

Skitch jsem používal před lety, ale pak mi to přišlo zbytečné, když je screenshoting přímo součástí OS.
Řeší aktuální verze Skitch můj problém? Budou snímky opět menší?
Zatím to řeším tak, že když potřebuji udělat nějaké snímky, vždycky počkám až budu u externího monitoru :-(

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od tlacenka » 28 kvě 2017 17:50

kdyz zmenite rozliseni obrazovky na retine, tak to bude take delat "normalnI" screenshoty ?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímky obrazovky na retina displeji

Příspěvek od casey » 28 kvě 2017 19:42

ne :-(

Odpovědět