OS X Sierra opravneni

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jamustick
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2017 20:43

OS X Sierra opravneni

Příspěvek od jamustick » 22 kvě 2017 07:01

Zdravim,
nema nekdo zkusenosti s opravnenim u OS X Sierra?
Pokousim se pridat v karte informace opravneni pro admina protoze tam chybi.
Pise mi to ale chybu: Operaci nelze dokončit, protože nemáte potřebná oprávnění.
Hledal jsem na googlu a nasel nejakou apliakci RiparaCapo, nic se nezmenilo.
Google jeste nasel nejake rady typu instalovat starsi verzi disk utility, ktera ma opravu opravneni.
Resil to nekdo?

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od MichalJ » 22 kvě 2017 09:39

Zkuste nejak lepe popsat co resite, ja to z vaseho textu nejsem schopny poznat. Opravneni pro co?

jamustick
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2017 20:43

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od jamustick » 22 kvě 2017 13:45

Dobre, od zacatku...
Podobne problemy mam u vice pripadu, ale uvedu jeden...
Nainstaloval jsem Adobe Illustrator. Kdyz ho chci otevrit, pise mi to tuto chybu od Illustratoru:

To work correctly, Adobe Illustrator requires the Preferences folder permission to be ‘Read-Write’. The current permission setting is incorrectly set to ‘Read-Only’.

Click More Info for instructions on correcting the Preferences folder permission setting.

Kdiz kliknu na odkaz "vice info" (https://helpx.adobe.com/illustrator/kb/ ... error.html) a postupuji podle navodu, skoncim u chybove hlasky: Operaci nelze dokončit, protože nemáte potřebná oprávnění.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od MichalJ » 22 kvě 2017 15:29

A ten uzivatel pod kterym to delate je admin?

jamustick
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2017 20:43

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od jamustick » 23 kvě 2017 02:00

Jsem prihlaseny pod svym jmenem, a zkusil jsem tedy pridat me jmeno a take admin. Nejde pridat nic, jen se zobrazuje chyba: Operaci nelze dokončit, protože nemáte potřebná oprávnění.
Kdyz kliknu na kartu informace u slozky preferences (podle navodu), aktualne se mi zobrazuje pouze: system - cteni a zapis, wheel - jen cteni, everyone - jen cteni. Kdyz chci napriklad zmenit u everyone - jen cteni na cteni a zapis, zobrazi se stejna chyba, ze nemam potrebna opravneni.

jamustick
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2017 20:43

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od jamustick » 23 kvě 2017 03:18

jamustick píše:Jsem prihlaseny pod svym jmenem, a zkusil jsem tedy pridat me jmeno a take admin. Nejde pridat nic, jen se zobrazuje chyba: Operaci nelze dokončit, protože nemáte potřebná oprávnění.
Kdyz kliknu na kartu informace u slozky preferences (podle navodu), aktualne se mi zobrazuje pouze: system - cteni a zapis, wheel - jen cteni, everyone - jen cteni. Kdyz chci napriklad zmenit u everyone - jen cteni na cteni a zapis, zobrazi se stejna chyba, ze nemam potrebna opravneni.
Uz se mi podarilo opravit opravneni. Recovery mode -> Terminal -> csrutil disable.

Bohuzel Illustrator stale nejde otevrit a pise mi to stejnou chybu :-(

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od Honza.Mac » 23 kvě 2017 04:35

Tím jste neopravil práva read/write k požadovaným adresářům ale vypl jste System Integrity Protection která s vaším problémem nesouvisí.
@MichalJ se vás ptal jestli je váš úcet účtem administrátorským tedy máte plná práva ke správě macOS a máte-li plná práva k zápisu do adresářů i systémových složek.
Podle vašeho vyjadřování usuzuji že jste :
a) začátečník
b) vůbec nevíte co děláte
Co se stane, když kliknete na ten "zámek" u adresáře Preferences ? Chce to heslo ? Jaké heslo zadáváte ? Pokud máte admin práva tak zadejte vaše heslo jakým se přihlašujete do macOS.
Přes terminál se v popisu nic nedělá, vše se dělá přes Finder.
Illustrator je originál stažený ze stránek Adobe ?
Když nastartujete Terminal v macOS a napíšete tento příkaz bez uvozovek :
"open ~/Library/Preferences"
stane se co ?
Co vidíte v Předvolby systému --> Uživatelé a účty u svého účtu ? Je tam správce ? Je tam i jiný účet ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

jamustick
Příspěvky: 21
Registrován: 23 dub 2017 20:43

Re: OS X Sierra opravneni

Příspěvek od jamustick » 23 kvě 2017 12:14

Po veskerem nastaveni podle pokynu Adobe, stale Illustrator nesel spustit, az me napadlo restartovat Mac, coz v pokynech nebylo. Ted uz vse funguje.
Dekuji vsem.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

OS X Sierra opravneni

Příspěvek od Honza.Mac » 23 kvě 2017 12:21

Admin účet smazat
Pokud se vám v terminálu pomocí příkazu Open otevře Finder postupujte podle návodu z linku Adobe ve vašem prvním postu, tedy kliknout pravým myšidlem na adresáři Applicatoon Support --> Informace a až dole vidíte svůj účet a jaké má Oprávnění ?
Dole sekce Sdílení a oprávnění
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět