masOS SIERRA - Zmena jazyka

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Rocles » 02 črc 2017 10:58

Mám jednu takovou věc. Já jako začátečník jsem se nevyhnul nové instalaci celého systému. Žiji ve Francii a systém se mi instaluje automaticky včeském jazyce. Coz je dobre. Může se stát že budu chtít svůj iMac prodat a jak udelat novou instalaci ve francouzstine. Muzu udelat novou instalaci v cestine, vytvorit ucet bez prihlaseni a zmenit jazyk, ale to je trosku nestastne. To jsem zkousel a neni vsechno prelozene ve francouzstine a taky co kdyz novy majitel bude delat novou instalaci.
Vedel by nekdo poradit? Dekuji.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od ra3662 » 02 črc 2017 11:28

A co český slovník už funguje? :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Hajnejch » 02 črc 2017 11:39

Při nové instalaci smažete disk a pak si jen vyberete francouzštinu při instalaci systému. Pokud budete Mac prodávat tak si nainstalujete systém bez Apple ID, nový majitel si vytvoří svůj účet a ten váš smaže včetně vaší uživatelské složky. Je to otázka pěti minut.

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Rocles » 02 črc 2017 12:45

Ne tak ten cesky slovnik nefunguje jak by mel. Ale to uz jsem tak nejak pustil z hlavy. kdyz nejde tak nejde, ale nebude to problem ze bych ho neumel nainstalovat nebo nastavit, ale ze jsem v jine zemi, cizi platebni karta atd. Muze to byt cokoliv.
Co se tyka te instalace, tak jsem asi neco prehlidl protoze jsem nikde nevidel kde bych mohl nastavit jazyk instalace. jestli se nepletu tak jako prvni se objevi hned v cestine v jake zemi chci imac registrovat nebo tak nejak ale zmenu jazyka jsem tam nevidel.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Hajnejch » 02 črc 2017 15:51

Tak jinak.
1) Stáhnete si Mac OS pomocí diskové utility.
2) Po stažení MacOS se spustí průvodce přidáním účtu a hned na začátku tam je možnost vybrat si jakou chcete klávesnici.
3) Na výběr je česká a česká Qvertz a pak je tam volba pro přidání dalších klávesnic. To je to co vás zajímá.
4) Vyberete si francouzkou a mělo by to nainstalovat i systém ve francouzštině.
5) Ostatní je stejné jako v mém předešlém příspěvku.

Jen tak mimochodem přepnul jsem si svůj účet do francouzštiny a nepřišel jsem na to co by nebylo v MacOS francouzky. Český zůstali mé složky které jsem si vytvořil v češtině ale to je správně. Změnou jazyka se mění pouze systém a ne to co jste si vytvořil pomocí systému.
CapturFiles_2.png
CapturFiles_1.png
CapturFiles.png

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Rocles » 02 črc 2017 17:48

Nerad bych se hadal, ale neco nebylo prelozene. Myslim ze jsem narazil ve Finderu na znacky a jeste neco. Ted uz fakt nevim. Mam uz za sebou instalaci jak z USB klice tak pomoci diskove utility ( nova instalace ) nebo tak nejak to tam bylo. V kazdem pripade tak nebo tak klavesnici jsem daval vzdycky na FR a instalace pokracuje dal cesky.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: masOS SIERRA - Zmena jazyka

Příspěvek od Hajnejch » 02 črc 2017 20:13

Teď jen spekuluji. Pokud by jste chtěl experimentovat tak zkuste přepnout stávající účet do francouzštiny a pak smažte disk pomocí diskové utility a vyzkoušejte zda se bude instalovat francouzká mutace MacOS. Já si vždy myslel že přepnutím klávesnice se automaticky přepne i jazyková verze OS. Za špatnou radu se omlouvám. Mě se to nechce zkoušet, dneska jsem přeinstaloval betu systému a znova se mi instalovat MacOS nechce.

Odpovědět