Fotka v aplikaci Kontakty

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
flyer.nick
Příspěvky: 31
Registrován: 07 led 2015 10:05

Fotka v aplikaci Kontakty

Příspěvek od flyer.nick » 20 črc 2017 08:14

Ahoj,
je nějaký jednoduchý způsob, jak v aplikaci Kontakty v Macu přiřadit ke kontaktu fotku např. staženou z netu? Když dám Upravit a Obrázek, tak v nabídce je jen Výchozí, Fotoaparát a Fotky. Procházet složky jsem nenašel. Přitom na icloud.com to jde jednoduše přetažením fotky do prohlížeče.
Díky :-)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotka v aplikaci Kontakty

Příspěvek od ra3662 » 20 črc 2017 08:23

No jen tak z hecu jsem si stáhl foto krejčíře z dnešního článku, mrskl jsem jej na plochu. Otevřel kontakty a fotku natáhl do místa pro foto v kontaktech. Objevilose + a přidala se fotka ke kontaktu.
Klasické drag and drop jako skoro všude. Kde je tedy problém? :lol: :lol: :lol:

flyer.nick
Příspěvky: 31
Registrován: 07 led 2015 10:05

Re: Fotka v aplikaci Kontakty

Příspěvek od flyer.nick » 20 črc 2017 10:00

ra3662 píše:No jen tak z hecu jsem si stáhl foto krejčíře z dnešního článku, mrskl jsem jej na plochu. Otevřel kontakty a fotku natáhl do místa pro foto v kontaktech. Objevilose + a přidala se fotka ke kontaktu.
Klasické drag and drop jako skoro všude. Kde je tedy problém? :lol: :lol: :lol:
Díky, já to právě tahal na to kde se přidává fotka, ne přímo na místo kde ta fotka bude. To je tak jednoduché, že mne to ani nenapadlo 😉
A jiank myslím, že fórum je od toho, aby se člověk ptal, ne aby si musel připadat hloupě když něco neví. Co je pro ěnkoho neřešitelný problém může být pro jiného snadné 😉

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fotka v aplikaci Kontakty

Příspěvek od ra3662 » 20 črc 2017 10:41

@flyer.nick
Však jsem neřekl ani slovo, vím že fórum je na dotazy. Taky vím že je zdarma a člověk tady nemusí dodržovat předepsanou mluvu a může debatu trošku odlehčit.
Nejsem si vědom žádné urážky nebo výtky hlouposti.
Manuály jsou taky od toho aby se četli, myslím že 99% lidí to ale neví.
Takže pěkný den a snadné tahání fotek. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět