Netflix v macOS 10.13

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MekliCZ
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2016 17:12

Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od MekliCZ » 23 črc 2017 10:59

Ahoj, používáte někdo Netflix v macOS 10.13? Pokud jo, děje se vám, když hodíte video do fullscreenu, že:
- v Safari to rozhodí kontrast displeje, pomůže jen restart Maca?
- v Chromu to jen shodí stránku?

Netflix se moc netváří, že by ho to zajímalo, tak chci aspoň vědět, jestli jsem sám. Mimo fullscreen všechno jede v pohodě.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od Hajnejch » 23 črc 2017 18:59

A proč by to Netflix mělo zajímat když používáte betu MacOS? Problémy s betou máte reportovat do Applu a ne vývojářům softu. Pokud to nevíte tak bety jsou pro vývojáře a ne na běžné používání pro koncové uživatele. A když už to používáte tak se musíte smířit s tím že spousta věcí nejde nebo jde špatně.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od Honza.Mac » 23 črc 2017 21:22

Hajnejch píše:A proč by to Netflix mělo zajímat když používáte betu MacOS? Problémy s betou máte reportovat do Applu a ne vývojářům softu. Pokud to nevíte tak bety jsou pro vývojáře a ne na běžné používání pro koncové uživatele. A když už to používáte tak se musíte smířit s tím že spousta věcí nejde nebo jde špatně.
Nemáte pravdu pane kolego, já chyby reportuji jak Apple tak vývojářům aplikací a pokud by nás nebylo vy byste při major updatu na 10.13 plakali (jako že plakat budete). Od toho tu beta a developer testeři jsou. Takže vaše tvrzení “je to beta = táhni pryč” je velice lascivní a neuvážené.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od albertan » 23 črc 2017 22:42

No mit betu na zarizeni ktere pouzivam je risk, pred kterym varuje i Apple.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od Hajnejch » 24 črc 2017 20:07

Honza.Mac píše:Od toho tu beta a developer testeři jsou. Takže vaše tvrzení “je to beta = táhni pryč” je velice lascivní a neuvážené.


Já přece nikde nepíši že by měl táhnout pryč. Jen jsem napsal že pokud se obrátí na helpdesk Netflixu tak se s ním, když má betu MacOS, nebude nikdo bavit že mu něco nejde. Pokud by byl vývojář tak pochopí jistá úskalí beta testování a bude to řešit reportováním chyb. Podle mého názoru je potřeba nahlásit chyby především Applu, zvlášť pokud mu to na posledním oficiálním systému MacOS fungovalo spolehlivě. A pokud to navíc reportuje i Netflixu tím lím.

Co se pláče týče, tak já rozhodně plakat nebudu. Já si poslední dobou instaluji nové systémy s hodně velkým zpožděním, ještě donedávna jsem měl hlavní systém Mavericks a teprve letos v létě jsem si nainstaloval Sierru. Skoro s ročním zpožděním. Pláč raněných jde mimo mě. Ve svých pětapadesáti už to nepotřebuji nějak extra hrotit.

MekliCZ
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2016 17:12

Re: Netflix v macOS 10.13

Příspěvek od MekliCZ » 06 srp 2017 20:07

Vývojář jsem a úskalí betatestu chápu. Ne vždycky však chyba vznikne tím, že něco podělal Apple. Třeba jen Netflix používá deprecated funkce, má špatně naimplementovaný playback, možností je spousta. Ono to, že se HTML5 videu podaří rozhodit nastavení barev v celém systému určitě nebude jen tím, že Netflix přiřadil HTML5 elementu nějaký zdroj a poručil přehrát (zvlášť, když se to v mém kódu neděje). Navíc jsou problémy s playbackem i v Chromu, sice jen spadne stránka, ale po cca stejném časovém úseku. Ptám se jen, jestli se to děje i ostatním, protože je možné, že za to může nějaká moje specifická konfigurace a ani Apple, ani Netflix s tím tím pádem nic neudělají. BTW, co se opravování chyb Applem týče, v betě Sierry jsem reportoval nelogické chování při použití CSP HTTP hlavičky. Problém pořád existuje a nikdo se jeho opravou očividně nezabýval...

Odpovědět