Date Modified vs Date Created vs Date Added

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Date Modified vs Date Created vs Date Added

Příspěvek od Atrej » 10 srp 2017 10:49

Zdravím přátelé,
dokázal by někdo z vás přesně vysvětlit rozdíl mezi těmito datumy u souborů? Myslím tím, ale včetně vysvětlení co přesně se myslí např. pojmem "created" je to "prvotní" vytvoření souboru, nebo se tím myslí vytvoření souboru v daném souborovém systému, ... stejně tak i u ostatních.
aa

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Date Modified vs Date Created vs Date Added

Příspěvek od SteveJSF » 12 srp 2017 11:19

V tomhle bych měl taky rád pořádek. Název je vcelku jasný, ale bohužel jak ve Woknech, tak i v macOS jsem s těmito údaji nespokojený, protože se setkávám s tím, že je v nich nesmyslná hodnota, případně si ty údaje protiřečí. Nechápu, jak je to možné. A pak se do toho přidá bordel z dalších údajů u fotek, kde si exif informace jedou zase po svém... Když pak sedím nad sadou fotek, kde jsem schopný vytáhnout tři různé údaje o jejich pořízení, přitom mi žádný z nich nepřipadá být správný, tak to už je na kulku do hlavy.

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: Date Modified vs Date Created vs Date Added

Příspěvek od casesik » 12 srp 2017 11:25

zrovna nedávno jsem s tím také bojoval a vzdal jsem to protože je to akorát na tu kulku do hlavy.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Date Modified vs Date Created vs Date Added

Příspěvek od SteveJSF » 12 srp 2017 13:28

Přesně tak. Nechápu, jak mi systém bez zardění může prezentovat jako datum změny souboru mnohem starší údaj než datum jeho vytvoření.

Odpovědět