chybný update na Sierra High - nelze naformátovat disk

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
czjojo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2013 14:01

chybný update na Sierra High - nelze naformátovat disk

Příspěvek od czjojo » 29 zář 2017 11:52

Ahoj, prosím o pomoc - včera jsem prováděl update na macbooku retina 15 z roku 2012 a nepodařil se update. Když jsem se měl přihlásit neměl jsem tam své jméno a ani nic jiného - spuštění neproběhlo, místo toho restart. Takt jsem se rozhodl smazat disk v diskové utilitě a zkusit čistou instalaci. Bohužel smazání disku nefunguje, do PC se dostanu přes externí disk, kde mám nainstalován Sierra High a dokonce vidím disk v macbooku včetně dat, ale nelze ani opravit, ani smazat prostě nic - napíš mi to, že disk nejde odpojit - jedná se o SSD 500GB. Má někdo nápad co s tím? Zkoušel jsem i formát přes utilitu v recovery modu a ani po cca 1,5 hodině nic. Zkoušel jsem i přes terminál a taky nic. Je nějaká jiná možnost, program či postup jak disk smazat a rozchodit na něm Mac OS?

Díky za rady.

Odpovědět