APFS

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
hbml
Příspěvky: 77
Registrován: 03 úno 2013 17:46

APFS

Příspěvek od hbml » 29 zář 2017 14:02

Dobrý den,

někde jsem se dočetl, že by se měl externí disk přehodit také na APFS pokud je hlavní systém na SSD s APFS,

máte už přehozeno? Je to ok?

osobní zkušenost - exterák byl osx žurnálový, když jsem dal převést trvalo to asi minutu a byl z něj APFS ale vytvořilo to tam ještě nějaký kontejner, to se mi nelíbílo. při formátování na APFS to házelo chybu, tak jsem musel znovu dát žurnálový a pak znovu formátovat na APFS

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: APFS

Příspěvek od Honza.Mac » 29 zář 2017 14:52

Externí disk se sám “nepřehodí” musí mít interakci uživatele.
Ale nedoporučuji to, nelze se pak vrátit zpět, nelze obnovit data - disk drill byť aktualizovaný to neumí, rychlost není až tak závratná. Nechte si ho naformátovaný na HFS+ pro kompatibilitu s nižšími verzemi macOS které APFS neumí.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Tomsoft
Příspěvky: 58
Registrován: 21 pro 2015 20:18
Bydliště: Karviná

Re: APFS

Příspěvek od Tomsoft » 29 zář 2017 17:45

Dobré vědět...
Mám ext. disk WDPRO (2x HDD v RAID1) a zrovna jsem na něm nic zásadního neměl, co bych neměl na NASu, takže jsem ho naformátoval na APFS, to bylo OK.
Ale jakmile jsem chtěl nastavit na tento disk TimeMachine, tak mi to hodilo hlášku, že se musí disk smazat, protože má nekompatibilní systém souborů.
Přílohy
img.png

hbml
Příspěvky: 77
Registrován: 03 úno 2013 17:46

Re: APFS

Příspěvek od hbml » 29 zář 2017 17:57

Já právě disk nepoužívám nikde jinde než na mém iMacu, jde jen o dočasná data a dodatečné místo k iMacu, Time Machine mi ukládá na Capsuli, zde jsem si udělal ještě obraz celého disku a ten je právě v APFS,

takže teoreticky když to není na Machine a neni to na přenos dat mezi iMacy toto řešení je možné :)

Odpovědět