High Sierra - aplikace Náhled

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
juventus.33
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2017 14:25

High Sierra - aplikace Náhled

Příspěvek od juventus.33 » 03 říj 2017 14:34

Ahoj,
mohu poprosit o radu, jak v aplikaci Náhled (Preview) otevřít více *.pdf souborů současně tak, aby bylo možné všechny soubory najednou vytisknout?

Ještě v macOS Sierra to fungovalo bez problémů. Všechny vybrané soubory se otevřely v jednom okně aplikace a bylo možné vše najednou vytisknout. Teď se buď otevře každý soubor jako samostatné okno nebo se v lepším případě sloučí do tabů jednoho okna. Tisknout vše najednou ale tak jako tak nejde.

Děkuji

littlepaul476
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2013 08:46

Re: High Sierra - aplikace Náhled

Příspěvek od littlepaul476 » 03 říj 2017 21:59

Bohužel to nejde. Také jsem to docela používal. Můžeme doufat, že je to bug a bude to opraveno. Já to prozatím řeším tak, že otevřu první soubor, pak označím ve Finderu zbylé a přetáhnu je do Preview do té levé lišty. Zrovna Preview je program, který v každé nové verzi osx nějak podělají a pak to zbytek roku opravují, pokud vůbec :cry:
Dodnes např. nefunguje, že když hledám ve Spotlightu nějaký PDF obsahující hledané slovo, tak po otevření Preview ze Spotlightu se toto slovo rovnou vyplnilo do hledání v Preview a rovnou se dalo skočit na příslušnou stránku PDF. To naposled fungovalo v Lionu nebo M.Lionu.

juventus.33
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2017 14:25

Re: High Sierra - aplikace Náhled

Příspěvek od juventus.33 » 04 říj 2017 13:18

Děkuji moc, tento postup mě nenapadl. Uvidíme, snad to Apple časem opraví...

Odpovědět