Vypadky ethernetu

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Honza111
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2017 11:21

Vypadky ethernetu

Příspěvek od Honza111 » 04 říj 2017 11:30

Ahoj,

bydlím na koleji a používám zde připojení k internetu přes UTP kabel, kabel mám zapojený ještě přes hub, protože používám macbook pro 2016, který má jen USB-C. Když jsem poprvé notebook připojoval bylo nutné stáhnout ovladače k hubu, aby internet správně fungoval. To jsem udělal a připojil jsem se normálně k internetu. Nicméně internet začal vypadávat a nenaskočil nikdy znovu dokud jsem nerestartoval počítač. Potom tyto problémy ustály a 2 týdny mi internet normálně fungoval a nevypadával. Od včerejška mi to začalo dělat to samé s tím, že internet vypadne prakticky hned co se připojí. Když pc restartuju opět internet funguje, ale třeba za minutu zase vypadne. Vypojení a zapojení kabelu vůbec nepomůže...jedině restart celého pc i tak ale hned potom internet vždy vypadne.Spolubydlící, který používá druhou zásuvku a notebook s windows žádné takové problémy nemá.
Neví někdo v čem by mohla být chyba? Zda třeba vadný hub nebo nějaky virus atd? Děkuji za odpovědí

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od ra3662 » 04 říj 2017 12:05

Tkkže:
co je to za "HUB"?
je výpadek i když se použije druhá zásuvka?
jsou výpadky i když je připojeno pouze jedno zařízení?
a blablabla.
Myslím že je uvedeno málo pro zjištění příčin. :lol: :lol: :lol:

Honza111
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2017 11:21

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od Honza111 » 04 říj 2017 12:36

Jedná se o tento hub https://www.i-tec.cz/?t=3&v=467
Vypadává to i když tady kolega není a je připojen pouze můj pc

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od ra3662 » 04 říj 2017 12:53

Stáhl a nainstaloval bych znova ovladač z uvedených stránek.
Pak není některý problém vystižen zde:
(taky staženo ze stránek, jsou tam i odpovědi)
LAN does not work on Mac OS:
If you are using MacOS operating system (especially Sierra 10.12), please download the drivers for LAN port in the "Download" tab.

Question: The computer does not detect the device, or the HUB is misbehaving.
Answer: Check if the latest drivers for the USB-C interface are installed in your computer.

Question: Can I get more detailed information about problems with the device?
Answer: Of course. In case you are not able to solve the problems when installing or using our products, please, do not hesitate to contact our technical support.

Question: LAN does not work correctly.
Answer: Check all cables between the notebook / tablet / PC and the active element of your network and push the USB and RJ-45 connectors.

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od Mav. » 04 říj 2017 21:30

A co raději než na MacBook pasovat nějaký cizý hub, zapojit na ten UTP nějaký access point nebo rovnou AirPort Express a pak se připojovat přes WiFi, jak je MacBook asi myšlený? Odpadnou všechny instalace ovladačů nejablečných krabiček. AirPort se konfiguruje pres AirPort Utility, která funguje dobře i na iPhone. Nový stojí 3k a cena second hand je někde na 1,5k.
Není to řešení konkrétní příčiny problému, ale než se mordovat s ovladači při každé aktualizaci mac OS nebo když se na notebooku něco "pohne", tak s tím bych raději nebojoval.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od MichalJ » 04 říj 2017 23:17

Jedna z nevýhod je že Airport je mrtvý produkt. A tím že se konfiguruje pouze přes app bych byl dvakrát opatrný.

Honza111
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2017 11:21

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od Honza111 » 05 říj 2017 06:35

Ovladač z uvedených stránek jsem stáhnul znova ještě předtím než jsem tady psal a bohužel to nepomohlo, co se týče těch ovladačů pro USB-C konektory..nikde je nemůžu najít ke stažení ani na officialních stránkách, tomu dalšímu příspěvku o airportu a wifi moc nerozumím, ale potřebuju aby mi fungoval normálně ethernet přes hub..wifi je zde taky ale při takovém objemu lidí dost nepoužitelná

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od ra3662 » 05 říj 2017 06:50

Tak pak jedině koupit vlastní router (cca od 400,- výš) a mít vlastní wifi. Nedat nikomu heslo a jedu jako po másle.
Za ty nervy co jsi prožil s adaptérem to asi stojí. :lol:

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od MichalJ » 05 říj 2017 09:01


Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypadky ethernetu

Příspěvek od ra3662 » 05 říj 2017 10:42

Zde je potřeba zvážit jestli investovat do jiného či nového adaptéru nebo do routru. WiFi je skoro všude. Kabel, no nevím, asi záleží kde se člověk pohybuje.

Odpovědět