Instalace programů na High Sierra

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Hoki
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2017 19:51

Instalace programů na High Sierra

Příspěvek od Hoki » 23 říj 2017 20:02

Zdravím, mám první MAC ( Macbook 2016)
1 - Zatím jsem spokojen jen me zaráží dlouhá instalace programů ( Pages, Numbers, atd ) Instalace trvá cca 30 min :(
Udělal jsem reinstall systému a opět se toto opakuje. Na Macbooku jsem nic jiného neinstaloval, jedná se o čistou instalaci.

2 - Tato otázka je jen tak pro informaci :) Když jsem přeinstaloval MAC OS tak hned při prvním spuštění na mě vyskočí hláška že aplikace MAIL žádá o přístup k poloze zařízení. Je toto normální? Nechápu k čemu je toto potřeba.

Díky za odpovědi. H

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Instalace programů na High Sierra

Příspěvek od SteveJSF » 23 říj 2017 23:27

30 minut se mi zdá dost, ale i kdyby to tak bylo - nainstaluješ jednou a víc to neřešíš, tak bych to neviděl jako problém. Jak dlouho se instaluje podobný software od Microsoftu? A proč reinstaluješ systém? Za celou životnost jakéhokoliv Macbooku, který mi kdy prošel rukama, jsem to potřeboval maximálně ... jednou? A ty máš nový stroj a už řešíš reinstall? Pokud je to stroj z druhé ruky, pak tam možná může být nějaký problém, ale nebudu hádat naslepo.

Řada aplikací po tobě bude žádat přístup k různým věcem - k informacích o poloze, k adresáři, k mikrofonu, ke kalendáři atd. Potřebují to k tomu, aby ti mohli co nejlépe sloužit. Můžeš jim to povolit, ale můžeš to i zakázat a později toto změnit v nastavení. Jen se pak někdy stává, že ti nějaká fíčurka nefunguje a ty nevíš proč, přitom to může být tím, že jsi nějaké aplikaci k něčemu nedal přístup. Teď přesně nevím, k čemu aplikace Mail potřebuje přístup k informaci o poloze, ale zkusím hádat - že by proto, abys mohl snadno někomu poslat info o tom, kde jsi? Nebo aby ti to napovídalo nějaká geografická místa? Já tu aplikaci už dlouho nepoužívám, tak třeba bude vědět někdo jiný.

Hoki
Příspěvky: 2
Registrován: 23 říj 2017 19:51

Re: Instalace programů na High Sierra

Příspěvek od Hoki » 24 říj 2017 09:20

SteveJSF píše:30 minut se mi zdá dost, ale i kdyby to tak bylo - nainstaluješ jednou a víc to neřešíš, tak bych to neviděl jako problém. Jak dlouho se instaluje podobný software od Microsoftu? A proč reinstaluješ systém? Za celou životnost jakéhokoliv Macbooku, který mi kdy prošel rukama, jsem to potřeboval maximálně ... jednou? A ty máš nový stroj a už řešíš reinstall? Pokud je to stroj z druhé ruky, pak tam možná může být nějaký problém, ale nebudu hádat naslepo.

Řada aplikací po tobě bude žádat přístup k různým věcem - k informacích o poloze, k adresáři, k mikrofonu, ke kalendáři atd. Potřebují to k tomu, aby ti mohli co nejlépe sloužit. Můžeš jim to povolit, ale můžeš to i zakázat a později toto změnit v nastavení. Jen se pak někdy stává, že ti nějaká fíčurka nefunguje a ty nevíš proč, přitom to může být tím, že jsi nějaké aplikaci k něčemu nedal přístup. Teď přesně nevím, k čemu aplikace Mail potřebuje přístup k informaci o poloze, ale zkusím hádat - že by proto, abys mohl snadno někomu poslat info o tom, kde jsi? Nebo aby ti to napovídalo nějaká geografická místa? Já tu aplikaci už dlouho nepoužívám, tak třeba bude vědět někdo jiný.
Díky za odpovědi :)

K první odpovědi - > Reinstall jsem dělal z důvodu že nejsem první majitel. Ješte mě napadlo že jsem nechal zašifrovat HDD tak proto možná delší instalace?

Druhá odpověď - > Jen mě zajímalo že při prvním spuštění jestě nenastaveného Emailu po mě aplikace žádá přístup.

Každopádně díky za odpovědi, H

Odpovědět