nefunguje export a import složek z Mail app

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lukas
Příspěvky: 105
Registrován: 12 srp 2012 22:23

nefunguje export a import složek z Mail app

Příspěvek od lukas » 24 říj 2017 12:46

Ahoj, prosím o radu. Jelikož mi v emailu na serveru docházelo místo, přes POP3 jsem celou schránku stáhnul do počítače a emaily jsem roztřídil do složek podle roků. Mám tedy složky 2014, 2015, 2016, které jsem si nakopíroval do "Na mém Macu"
Letošní rok jsem zatím nechal na netu.


Teď chci tyto offline složky přenést na druhý Macbook, abych měl identickou poštu na obou počítačích. Přes funkci "Exportovat schránku" jsem z každé složky udělal MBOX soubor a zkopíroval ho na druhý Macbook.

Teď dělám znovu jejich import. Problém je, že se nějak nepřenesly všechny emaily. Napsalo mi to i "Některé zprávy se nepodařilo importovat. Poměr starý/nový počítač je následující:
rok 2014 - 5032/4414
rok 2015 - 7194/1150
rok 2016 - 7409/3302


Zvláštní je, že každý MBOX soubor má identicky 2,15 GB, to se mi zdá nějak málo, prostě se to nějak podivně exportuje....

Nevíte prosím co je to za chybu a jak to vyřešit? Tenhle export je na dvě věci...
Na obou počítačích je stejný operační systém - High Sierra.

Díky moc
Lukáš

lukas
Příspěvky: 105
Registrován: 12 srp 2012 22:23

Re: nefunguje export a import složek z Mail app

Příspěvek od lukas » 26 říj 2017 12:10

Tak přátelé vyřešeno. Nakonec pomohlo překopírovat obsah složky Library\Mail. Tam jsou uložené veškeré složky ve formátu MBOX.
Po importu to korektně načte obsah původní složky + to ale vytvoří jakýsi podadresář v kterém jsou zřejmě ty samé emaily ve více verzích (nevím přesně, je toho dvojnásobek než původních emailů).

Tenhle podadresář jsem vymazal a zůstal mi ten nadřazený adresář s veškerými emaily. Po nějaké době se zaindexují, takže v nich emailový klient vyhledává...

Proč to nejde jednodušeji, nevím.

Jinak Apple zřejmě v High Sierra vypustil možnost importovat emaily z Thunderbirdu (taky nechápu).... Umožňuje pouze MBOX nebo Apple Mail.

Odpovědět