Záloha fotek z iCloud na externí disk

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od toma_t » 02 lis 2017 18:09

Ahoj, řeším zálohu fotek na externí úložiště. Mám v iCloudu přes aplikaci Fotky uloženo cca 95GB fotek a videí. Rád bych si fotky zálohoval na svoje NAS úložiště. Sice mám dvoufázové ověření apod., ale při ztrátě fotek či nedostupnosti mého účtu by to pro mě byl veliký problém. Fotky už člověk nikdy zpětně nenafotí.

Zkouším řešení

1.
Připojil jsem disk a označil všechny fotky a dal exportovat. Aplikace začne fotky nejprve stahovat a poté exportovat na externí úložiště. Zde je problém, exportované fotky nechá uložené a disk se plní. Mám MacBook s 128GB diskem, knihovna fotek má 95GB, je tedy nereálné ji tímto způsobem vyexportovat.

2.
Napadlo mě rozjet PC s Windows a iTunes a dostatečným diskem a exportovat to stejně jako v bodě 1. Toto řešení je ale krkolomné a není dlouhodobějším řešení pro pravidelnější zálohy.

Prosím tedy zda někdo máte zkušenost a radu?

Děkuji moc

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od Kohyx » 02 lis 2017 20:12

Asi bych to řešil svým NASem. Je to pohodlné a máš to doma.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od casey » 02 lis 2017 22:43

NAS je jasný, ale jak na něj dostat fotky z iCloudu, že...

Já tím mám snazší. Mám fotky na OneDrive a ten se na Synology NAS synchronizuje automaticky...

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od toma_t » 03 lis 2017 07:00

Právě, že NASku mám, rád využívám přednosti fotek v iCloudu, dříve jsem je měl jen na NAS, i když mám zrcadlené disky, stejně není jistota, že o data nepřijdu a mít další zálohu někde geolokálně jinde je už trochu paranoidní :) , ale i zbytečně náročné na údržbu.

Ideálně to pravě chci mít tak, že defaultně vše v iCloudu, s tím že si jednou za čas udělám zálohu fotek na NAS.

Teď když jsem zkoušel exportovat se mi naplnil disk, mám zapnutou optimalizaci úložiště, ale originalní velikosti fotek systém zatím sám neodstranil :( a nenašel jsem nikde kdebych mohl kliknout na "smaž originální velikosti". Kdyby takový čudlík byl, pak bych export z iCloudu asi řešil tak, že bych exportoval třeba po 2000 fotkách a pak originalní velikosti smazal a takhle dokola než bych měl vyexportovanou celou knihovnu. Poté už bych věděl kdy jsem dělal poslední zálohu a nové mohl už pohodlně doplnovat na záložní disk. Při celkově 15000+ fotkách by to ani netrvalo dlouho a stačilo by to udělat jednou.

Nevíte případně jak originální velikosti vymazat, aby mi zůstali jen na iCloudu a ne na disku?


Díky

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od casey » 03 lis 2017 10:21

Nevím, ale zkusil bych vypnout optimalizaci úložiště a pak ji znovu zapnout. Pokud to nepomůže, pak bych zkusil CleanMyMac, jestli si s tím neporadí

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od toma_t » 03 lis 2017 12:05

casey píše:Nevím, ale zkusil bych vypnout optimalizaci úložiště a pak ji znovu zapnout. Pokud to nepomůže, pak bych zkusil CleanMyMac, jestli si s tím neporadí
Měl jsem zapnutou optimalizaci, přepnul jsem na stahovat původní položky do MACu a dal jsem restart.
Poté jsem přepnul zase na optimalizovat a opět restart.
Nyní se zdá, že z původních 20GB zabírají fotky jen 8GB, jelikož je volných 19GB, předpokládám, že další promazání by proběhlo jakmile se bude úložiště znovu plnit.

Ale pořád nemám vyřešeno jak skoro 100GB fotek dostat z iCloudu na záložní disk. Pokud bych měl MAC s SSD 512GB tak bych se to vytahnout povedlo. Ale není to řešení pokud budu mít v iCloudu třeba 1,5TB fotek :D , zkusím asi napsat na podporu Applu. Pokud zjistím řešení napíšu ho sem.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od casey » 03 lis 2017 12:10

Tak si tu knihovnu zkus hodit na externí disk nebo na NAS. Nemusíš ji mít na lokálním disku.

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od casesik » 03 lis 2017 17:54

Pokud vím tak musí být na na systémovým úložišti když chce používat fotky na iCloudu.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha fotek z iCloud na externí disk

Příspěvek od casey » 03 lis 2017 17:59

Pokud ten externí disk prolinkuješ, tak by to mohl klapnout. Ale je fakt, že to už se asi pouštíme do moc technického řešení. Třeba někdo bude znát něco víc "user friendly" :-)

Odpovědět