Nefunguje Spotlight

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
dj_duke
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2017 16:48

Nefunguje Spotlight

Příspěvek od dj_duke » 05 lis 2017 17:03

Dobrý podvečer,
přestalo mi vyhledávat Spotlight ... vyhledává pouze věci z webu.
Nastavení mam stále původní .... prosím o radu

mam systém High Sierra 10.13.1 (17B48)

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Nefunguje Spotlight

Příspěvek od sumec83 » 11 kvě 2020 16:18

Zdravím, chtěl bych oživit tohle téma. Mám Mac Mini 2011, High Sierru 10.13.6. Několik dní zpět mi přestal Spotlight vyhledávat skoro vše, kromě odkazů z webu a historie, poznámek, definic a tím to zhruba končí.. Asi jako v dotazu přede mnou. Nenajde aplikace, dokumenty, atd.. Nucený reindex jsem provedl jak přes Předvolby systému -> Spotlight -> přidání a následné odebrání celé jednotky do "soukromí", tak přes terminál (sudo mdutil - E / a podobně, zkrátka jsem zkusil vše, co jsem k tématu našel na google). Zkusil jsem i zotavení a záchranu disku, jak některé návody radily. Nepomohlo nic. Zajímavé je, že v terminálu přes příkaz "mdfind -name" najde cokoli - aplikace, dokumenty, tzn. že systém normálně indexuje, ale spotlight to jednoduše ignoruje. Zkusil jsem i reinstalaci, což samozřejmě nepomohlo. Kompletní čistá instalace je to poslední, co bych chtěl dělat :roll: Ale asi mi nic jiného nezbude. Ne, že by bez toho nešlo fungovat, ale zvykl jsem si spotlight používat na vyhledávání čehokoli, je to nejrychlejší. Takže pokud byste náhodou někdo ještě věděli o nějakém fíglu, jak to opravit bez reinstalace, budu moc vděčný.
Hezký den všem :)

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Nefunguje Spotlight

Příspěvek od sumec83 » 13 kvě 2020 16:43

Tak nakonec jsem stejně musel vyřešit čistou instalací. Ještě se mi k tomu přidal problém s aktualizací 2020-002, po které Mac nešel za žádnou cenu restartovat ani vypnout, pouze natvrdo. Taky jsem se dočetl, že se to u tohoto updatu stává.. Naštěstí obnova dat, účtů a všeho nastavení z Time Machine proběhlo v pohodě, systém byl přesně takový, jak jsem jej zálohoval, ale konečně už plně funkční :-) Akorát to trvalo, ale stálo to za to

Odpovědět