Macbook nechce nabootovat, vše vyzkoušeno, nic nefunguje.

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
malec
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2017 12:05

Macbook nechce nabootovat, vše vyzkoušeno, nic nefunguje.

Příspěvek od malec » 20 lis 2017 12:15

Dobrý den, potreboval bych poradit ohledne mého Macbook mid 2010. Za žádnou cenu nechce nabootovat, vyzkoušel jsem snad vše co se na internetu doporučuje včetně safe modu, recovery, singl user modu atd, vždy se zobrazí logo apple a tím to končí. Z macbooku jsem fyzicky vyjmul disk a pripojil jako externi k jinému notebooku a všechny data se zdají být v pořádku a disk funguje. Disk jsem vyzkoušel v jiném macbooku a také se nenabootoval.
Má někdo nějakou radu?
Lze vytovořit záloha když disk vyjmu a připojím jako externí disk k jinému macbooku?
Děkuji za jakoukoli radu, já už vyzkoušel snad vše co šlo.
Díky.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook nechce nabootovat, vše vyzkoušeno, nic nefunguje

Příspěvek od ra3662 » 20 lis 2017 12:28

Když vše co je na netu psáno je otestováno, tak jak dopal test s nabootovaním s externího zdroje? USB, ... .
Záloha disku jde udělat vždy, ať se jedná o ext. disl nebo int. disk.
Jestli bude bootovatelná to ví pouze on. :lol: :lol: :lol:
Jak píšeš "fyzicky vyjmul disk a pripojil jako externi k jinému notebooku a všechny data se zdají být v pořádku a disk funguje. Disk jsem vyzkoušel v jiném macbooku a také se nenabootoval". Nevypadá to náhodou tak že je něco poškozeného na tom disku kde se říéká nabootoj odtud? :lol: :lol: :lol:

malec
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2017 12:05

Re: Macbook nechce nabootovat, vše vyzkoušeno, nic nefunguje

Příspěvek od malec » 20 lis 2017 13:05

Ano, asi tedy bude poškozen nějaký bootovací soubor/složka. Víme jak toto opravit nebo vyřešit?
Můžete mi dále poradit jak tedy vytvořit zálohu pokud vyjmu disk z macbooku a připojím ho k jínému jako externí? Pokusím do macbooku dát nový disk a obnovit ze zálohy.
Děkuji

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook nechce nabootovat, vše vyzkoušeno, nic nefunguje

Příspěvek od ra3662 » 20 lis 2017 13:22

Už z principu bych raději instaloval nový sestém a do něj pak potřebné aplikace.
Budíž.
jednamožnost je záloha disku pomocí diskových nástrojů, pak ze zálohy TimeMachine, pak migrační asistent (či jak se to teď jmenuje, nebo přenost souborů).
Pokud se jedná o data tak ty jdou překopírovat snadno.
Pokud se jedná o data aplikací tam to jde taky ale někdy to štípe.
Pokud se jedná o aplikace, většinou stejně po překopírovaní na jiný stroj chtějí instalaci znova.

Asi by bylo lepší zdůvodnit proč kopii systému z poškozeného disku, než nový čistý systém.
Pokud bude výmluva jsou tam důležitá data, tak proč není záloha a pak se dá obnovit ze zálohy.

Odpovědět