Mac OS Sierra při startu zamrzá

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
nikonov
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2015 19:40

Mac OS Sierra při startu zamrzá

Příspěvek od nikonov » 06 pro 2017 21:39

Dobrý den, po 2 dnech neúspěšných pokusů zkouším najít pomoc tady. O víkendu jsem na iMac late 2013 nainstaloval aplikaci Monolinqual za účelem zrychlení. Smazány jazykové verze - ok, v průběhu mazání starých architektur mi Mac skočil na přihlašovací obrazovku a vytuhl. Udělal jsem hard reset a z něj už nenaběhl. Náběh končí buď úplně na konci “stavové řádky” nebo úplně na začátku. Zkusil jsem vše možné - reset NVRAM, opravu disku přes diskutility v recovery modu, safe mode nenaběhne a bohužel se nepovedla ani reinstalace mac os v recovery modu. Reinstalace se zahájí, napíše se že bude trvat 5 minut a po hodině, kdy se dostane do 2/3, tak taky vytuhne. Už nevím, co dalšího zkusit. Napadne Vás prosím něco? Diky.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Mac OS Sierra při startu zamrzá

Příspěvek od Hajnejch » 07 pro 2017 20:38

Zkuste to přes Internet Recovery Alt+CMD+R. Příště nedělejte věci o kterých nevíte co způsobí. Mac není Windows aby jste ho musel nějak promazávat.

Odpovědět