Nelze odstranit značky ve Finderu

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Stajny
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2017 21:02

Nelze odstranit značky ve Finderu

Příspěvek od Stajny » 16 pro 2017 18:18

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s problémem, že nejde odstranit značka od fotografie? Dal jsem si k několika fotografiím různé značky a nyní bych po vytřídění potřeboval zase odstranit a nejde mi to. Nedokážete někdo poradit? Kliknu pravým tl. a dám na příslušnou barvu značky odstranit a ono nic. zkoušel jsem i restart.

Předem děkuji za tipy.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze odstranit značky ve Finderu

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 pro 2017 19:15

Co přes File -> Get Info?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Nelze odstranit značky ve Finderu

Příspěvek od Mironet » 17 pro 2017 09:51

Jo, stalo se mi. Odstranil jsem nebo přejmenoval, po hodině bylo vše zpět. Buď se to natáhlo z jinýho zařízení nebo nevím. Každopádně jsem to musel provést několikrát za sebou během cca dvou dnů a pak už to zůstalo.

Stajny
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2017 21:02

Re: Nelze odstranit značky ve Finderu

Příspěvek od Stajny » 17 pro 2017 19:37

Přes Info to jde - děkuji za tip, ale je divné, že normálně nelze odstranit a už mi to nejde asi týden. Zkoušel jsem restarty apod..

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze odstranit značky ve Finderu

Příspěvek od MichalM.Mac » 17 pro 2017 23:02

Není tam nějaký extra tag stejné barvy, který se plete s defaultní barvou?

Apple totiž barevné "labels" měl v macOS implementováné v záznamech souborů v HFS(+) filesystému jako 3bitové pole (-> 8 možností). Někdy s 10.9 tušim přidal možnost dělat custom tagy, které jsou ale implementované jinak. Sranda je, že pokud člověk použije předdefinovanou barvičku, vytvoří se to postaru (protože zpětná kompatibilita). Tagy si tedy nejsou rovny a pozor na jejich pletení se.

Odpovědět