Finder - značky nefungují

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Finder - značky nefungují

Příspěvek od Jansulc » 08 led 2018 21:20

Dobrý den,

před cca týdnem jsem upgradoval svůj původní MacOS Yosemite na mém MBA 2013mid na MacOS Sierra. Od té doby nefujgují značky ve Finderu. V původním Yosemite jsem měl nějakou strukturu, pojmenování a barevné označení jednotlivých značek. Prakticky jsem si vystačil s původním počtem (myslím 6). Pouze jsem je pojmenoval a následně je přiřazoval různým souborům, které spojoval určitý prvek nebo situace apod. Ale teď po upgradu ty značky nefungují:
- značku nelze odstranit
- když nějakou značku přiřadím, tak se zobrazí barevně, ale pak se zprůhlední
- přes informace je značka vidět, ale není vidět barevně a když si ve finderu dám vyhledat soubory této značky, tak mi to takto označený soubor nenajde
- když se podívám do nějakých složek, kde jsou původně označené soubory, tak u nich není barevné rozlišení, ačkoli v informacích mají značku přidělenu


Dají se značky nějak ,,resetovat" Klidně je všechny nastavím znovu, ale byl bych rád, kdyby opět fungovaly tak, jak mají. Na fóru jsem našel pouze dvě témata, která řešila značky a ani v jednom nebyla odpověď na můj problém.


Předem děkuji za Vaši ochotu se podělit o Vaše zkušenosti

Odpovědět