Flash disk

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Morfeus27
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2016 08:22

Flash disk

Příspěvek od Morfeus27 » 18 led 2018 14:50

Zdravím pánové, mám menší problém...

Dneska sem si poprvé dával flash disk do MacBooku a narazil sem na řadu překážek i když jednu z nich sem pomocí diskuzních for eliminoval a to následující. Utilitou přímo v systému jsem zformátoval flash disk na exFat abych do toho mohl házet velké soubory což se mi povedlo.. Ale potíž nastala v tom, když jsem USB disk dal to TV (LG) která tohle naformátování nepobrala. Může mi někdo poradit jaký formát ta flash-ka musí mít aby dokázala zapisovat velké soubory příno na Macu a TV aby to zvládla? Děkuji všem za rady.

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Flash disk

Příspěvek od Sephirot » 18 led 2018 14:57

Moje už trošku starší LGna si rozumí pouze s FAT32 a NTFSkem. Takže pokud tím trpí dále i novější či jiné modely, že exFAT nepodporují, nabízí se buď možnost kopírovat to na stroji s WIN (ve virtuálu, bootcampu, samostaný stroj), nebo si pořídit Paragon NTFS for MAC či jiný typ sw, kterým pro NTFS získáte podporu a možnost čtení/zápisu.

Další možností je nestahovat tak kvalitní a velké filmy, aby je 32ková fatka pobrala... :)

Odpovědět