Panely v Safari

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Panely v Safari

Příspěvek od haluska » 19 led 2018 07:00

Ahoj,
když otevřu nový tab v Safari mám prázdnouplochu, kde jsou narovnány oblíbené stránky. Chtěl bych si tam narovnat své, které tam zůstanou navždy a nemusím je mít v oblíbených. Jdou tam přetáhnout zespoda z navštěvovaných. Když ale dám jakoukoli stránku do oblíbených, tak se dá na první místo, což nechci. Chci tam mít t, co si nadefinuji.

Dále např u rb.cz není jejich ikona, ale "O" ve žlutém proužku. Lze to nějak změnit?
U Fia je tam ikona, ale pokud změním cestu přímo na přihlášení, tak tam nemám ikonu, ale pouze F v modrém poli. Lze nějak zachovat původní ikonu?
Lze nějakým panelům přiřadit vlastní ikonu?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Panely v Safari

Příspěvek od SteveJSF » 19 led 2018 07:56

Jak jsi správně uvedl na začátku, jsou to oblíbené stránky, takže je musíš mít v oblíbených. Nejde mít jiné oblíbené, to nemá logiku. Maximálně si v oblíbených můžeš udělat složky nebo ty oblíbené přeskládat podle sebe. Vzhled těch ikonek vychází z toho samotného webu, proto pokud změníš adresu z hlavní stránky na nějakou jinou, může se ten vzhled změnit. Je to o vlastnostech toho webu.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Panely v Safari

Příspěvek od lipon » 19 led 2018 09:19

SteveJSF - nemáš tak úplně pravdu, haluska má podle mě na mysli Top sites
a stránku přidám do top sitesúplně jednoduše, aniž bych ji musel přidávat do oblíbených
jsem na stránce, kterou chci přidat -> CMD+D -> ze seznamu "Add this page to:" vyberu Top sites, upravím pojmenování a kliknu na Add
v Top sites pak jen ověřím, že je zamodřený špendlík a stránka tak zůstane v top sites

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: Panely v Safari

Příspěvek od haluska » 19 led 2018 11:36

Nějaké jsem tam natahal z "často navštěvované" a nemám je v oblíbených. Ale stále zůstává tn problém, že když přidám něco do oblíbených dá se mi to na první místo. Postup CMD - D je fajn, ale já tam mám oblíbené a složky v oblíbených, ale Top sites tam nemám

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Panely v Safari

Příspěvek od lipon » 19 led 2018 11:56

nastavení Safari -> General -> New tabs open with: -> zvolit Top sites
DTTO s novým oknem

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Panely v Safari

Příspěvek od SteveJSF » 19 led 2018 13:12

@lipon:
Sorry, já jsem si nevšiml, že je to k macOS a psal jsem o iOS.

Uživatelský avatar
jerry00
Příspěvky: 235
Registrován: 14 črc 2012 15:03

Re: Panely v Safari

Příspěvek od jerry00 » 21 úno 2018 19:07

Favicon Bar ( najdeš v rozšířeních pro Safari) . Ikony si můžeš i měnit , vytvářet svoje...
screenshot_76.png

Odpovědět