Klávesové zkratky, gesto zpět - problémy

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Jocelyn
Příspěvky: 35
Registrován: 17 říj 2017 13:31

Klávesové zkratky, gesto zpět - problémy

Příspěvek od Jocelyn » 17 úno 2018 12:00

Ahoj, mám dva problémy na High Sierra.

1. V nastavení klávesnice mám nastavené zkratky na smajlíky, například "dd" pro smějícího se atd., asi před týdnem to přestalo fungovat, takže když napíšu "dd" tak se to nepromění na smajlíka. iCloud normálně jede, stránky a všechno ostatní se synchronizuje.

2. Občas najednou na touchpadu přestane fungovat gesto zpět a vpřed (posun třemi prsty), a to všude - v safari, ve finderu, v appstore atd. Přijde mi, že je to vždycky po návštěvě nějaké stránky v safari. Po několika minutách se to vždycky spraví, ale celkem mě to štve.

Moc děkuju za rady.

MBP 2017

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Klávesové zkratky, gesto zpět - problémy

Příspěvek od Anndy » 17 úno 2018 14:12

1. Toto robieva občas aj mne. Niekedy mám pocit, že to záleží aj od aplikácie, či to podporuje. Resp mne sa aj stáva, že to nejakej ide a v nejakej nie.
100% nápravu netuším - niekedy pomohlo sa odhlásiť z iCloud a opäť prihlásiť.

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Klávesové zkratky, gesto zpět - problémy

Příspěvek od Pavlas » 07 bře 2018 13:45

Nebudu zakládat nové téma a zkusím se zeptat tady. Známý mi položil dotaz ohledně použití Win klávesnice na Macu. Chce pořídit Mac Mini ale zatím používat běžnou klávesnici. Ptá se, jaká zkratka platí pro nabootování do recovery při startu Macu. Vím že to jde při držení Cmd+R, případně Shift-Alt-Command-R. Jak tohle ale řeší Win klávesnice? Bude platit Shift-Alt+Ctrl+R? Díky
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Klávesové zkratky, gesto zpět - problémy

Příspěvek od ra3662 » 07 bře 2018 15:41

Bude platit to co nahradí klávesu CMD.
Ať si to otestuje, já to mám přes TeamViewer klávesu WIN.

Odpovědět