Problém s účtem správce

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
ferasramek
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018 14:48

Problém s účtem správce

Příspěvek od ferasramek » 27 úno 2018 14:56

Zdravím.

Píšu o radu. Na mém MacBooku Air se systémem 10.13.3 se stala, aspoň pro mě, absolutně nepochopitelná věc. Na macu mám nastavené dva přihlašovací účty, respektivě jeden. Jeden můj osobní a druhý pro hosta. Při snaze o přejmenování názvu účtu, který je zároveň i účtem sprácovským, se mi účet změnil ze sprácovského na účet standartní, tudíž teď, když chci odemknout předvolby systému a mac po mně požaduje jméno a heslo účtu správce, tak se mi nejde přihlásit. Zkoušel jsem i staré i nové jméno ale nic. Heslo od účtu jsem neměnil, takže počítám že chyba bude v přihlašovacím jménu, ale nemůžu na to ani za nic přijít, nechápu to. Budu rád když se k tomu někdo vyjádří popřípadě poradí. Doufám že jsem to vysvětlil alespoň trochu zřetelně:D

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od ra3662 » 27 úno 2018 15:24

Takto dobitý systém doporučuji přeinstalovat.
Vytáhnout data a přeinstalovat, nebo obnovit ze zálohy.
Pořípadě tady je návod jak na to přejmenování:
https://support.apple.com/cs-cz/HT201548

ferasramek
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018 14:48

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od ferasramek » 27 úno 2018 16:24

Tak nakonec jsem se dozvěděl, že základní chybou bylo to, že se účet, ať už administrátorský nebo standartní nesmí přejmenovávat v aktivním režimu, vždy z nějakého jiného účtu. To buhužel apple nikde nezmiňuje. Nemyslím, že by byl systém nějak "dobitý", akorát teď nemá správce. Přejmenování bohužel není možné, protože se nedostanu přes zámek správce, takže bohužel asi jedinou možností bude přeinstalace a následná obnova ze zálohy...Každopádně by to určitě někde chtělo zmínit, aby se takovému problému vyhnuli další uživatelé..

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od ra3662 » 27 úno 2018 16:52

Osobně si myslím že se tomuto problému dá vyhnout úplně lehce.
Je jen potřeba uvažovat trošku logicky. :lol: :lol: :lol:
Jen tak pro zajímavost, kydž mám otevřený jakýkoli soubor (třeba doc, xls, ...) a pokusím se jej přejmenovat tak mi to systém nedovolí a oznámí že soubor je otevřen. Toto bere každý jako normální. Co je u systému jiného, je to taky hromada otevřených souborů. Takže za mne, neupozorňovat, je to logické.
Jinak hodně zdaru s OSX. :lol:

martasx1
Příspěvky: 290
Registrován: 07 zář 2013 08:13

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od martasx1 » 27 úno 2018 18:52

Logické to není, chtěl změnit jen název, a byl zvyklý že ve Windows to nevadí :-)
Macbook Pro Retina 13"(2017) - Kaby Lake i5/8GB/256GB SSD - 10.14
Iphone X,7
Ipad4

ferasramek
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2018 14:48

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od ferasramek » 27 úno 2018 20:04

No spíš jsem to nijak neřešil, když jsem si ho rok zpět nastavoval, zadal jsem tam jméno a heslo a dál to nějak nekomplikoval, ale teď když jsem ho chtěl změnit se objevil problém:D Každopádně problém vyřešen přes klasickou kombinaci při startupu, cmnd + S, a následně příkazové řádky.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s účtem správce

Příspěvek od mike-biker » 27 úno 2018 20:07

Podobný problém jsem měl také, účet se změnil na obyčejný uživatelský.
Naštěstí APPLE support promptně pořešil, nebylo to zas úplně jednoduché. :D
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Odpovědět