Raiffeisenbank ePlatby - nefunkční v Safari

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Raiffeisenbank ePlatby - nefunkční v Safari

Příspěvek od lipon » 09 bře 2018 10:46

Používáte někdo ePlatby od Raiffeisenbanky?

Stalo se mi tenhle týden pokaždé, když jsem byl z nějakého eshopu přesměrován na ePlatby, tak místo úvodní obrazovky Raify s políčky pro přihlášení a QR kódem pro mobilní platbu, se mi ukázalo okno Safari s dotazem, kam chci uložit soubor "login.dms".
Netušíte někdo, co s tím? O víkendu Raifa předělávala něco bankingu, ve Vivaldi to jede normálně, stránka se načte jak má.
Jen Safari s tím zlobí.
Uložený soubor "login.dms" nejde v Safari otevřít.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Raiffeisenbank ePlatby - nefunkční v Safari

Příspěvek od Hajnejch » 09 bře 2018 17:52

Taky mám Raifku a minulý víkend převáděli další část klientů na nové internetové bankovnictví. Pokud patříte do této skupiny tak zavolejte nebo napište na informace. Mě platby fungují korektně. Určitě bych na žádný login.dms neklikal ani se ho nesnažil nějak aktivovat nebo s ním cokoliv provádět. Standartní to určitě není

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Raiffeisenbank ePlatby - nefunkční v Safari

Příspěvek od lipon » 09 bře 2018 20:35

Já jsem tam připojený už dlouho, ale zlobí to až tento týden.
Ohledně toho souboru jsem už googlil, a někomu to dělá třeba s linkovanými PDF soubory, místo otevření to uloží jako DMS soubor.
Tady to vypadá, že s link do Raify si nějak nerozumí Safari. Stejný odkaz ve Vivaldi funguje :-(
Nějak to souvisí s QR kódem, který se generuje k mobilní platbě z daného obchodu - když se normálně přihlašuju, bez přechodu z eshopu, tak přihlašovací stránka bez QR kódu se normálně načte, přihlášení standardně proběhne.

Odpovědět