Cisco AnyConnect Certifcate Validation Failur

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Cisco AnyConnect Certifcate Validation Failur

Příspěvek od MaHa » 21 dub 2018 19:33

Ahoj,
dnes mi probehla aktualizace na Macu (aktuálně mám verzi macOs High Sierra 10.13.4) a po jejím doběhnutí mi nefunguje přihlášení pomocí certifikátu v Cisco AnyConnect Clientu. Klienta spustím a když dám připojit, tak se zobrazí hláška "Certificate Validation Failure".

Přitom až do instalace aktualizace to bylo OK. Když se podívám do klíčenky, tak certifikát je platný. Verze Cisco AnyConnect clienta je 4.4.01054.

Poradí někdo kde by mohl být problém?
Není možné někde nějak stáhnout novější verzi Cisco AnyConnect clienta? Zkoušel jsem hledat, ale zatím marně.
Nemůže to být jen v tom, že by AnyConnect client neměl přístup k certifikátu v klíčence?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Cisco AnyConnect Certifcate Validation Failur

Příspěvek od Honza.Mac » 22 dub 2018 06:26

Chyba je na straně OS a i klienta.
Cisco jsem kvůli tomu opustil a přešel na Shimo VPN, kde mi Cisco Anyconnet protokol funguje skvěle.
Shimo VPN je placený.
Furt lepší si připlatit než čekat na to že Cisco vydá opravu a nebo že se s Apple domluví a vydají záplatu společně ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisco AnyConnect Certifcate Validation Failur

Příspěvek od MaHa » 23 dub 2018 12:40

Ještě mne napadá zda v tom není AnyConnect nevinně a není to vzhledem k hlášce "Certificate Validation Failure" o nějaké nekompatibilitě certifikátu v 10.13.4.

Nemá s tímto někdo nějakou zkušenost?
Případně může někdo skutečně potvrdit že řešením je novější verze AnyConnect klienta?

noelos
Příspěvky: 46
Registrován: 12 led 2015 16:18

Re: Cisco AnyConnect Certifcate Validation Failur

Příspěvek od noelos » 23 dub 2018 18:57

Psal jsem ti včera SZ


Sent from my iPad using Tapatalk

Odpovědět