Duplicity v Kontaktech

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Duplicity v Kontaktech

Příspěvek od Mironet » 22 kvě 2018 07:43

Jen taková drobnost: Když zadám ve Spotlightu jméno kontaktu, vyskočí mi ne jedna, ale tři karty téhož kontaktu, přičemž to vypadá, že dvě z nich jsou dřívější uložené verze, protože u nich chybí některé údaje nebo obrázek. Nedá se nějak vyvolat nová indexace, která by ty duplikáty třeba odstranila? Díky.

kocpel
Příspěvky: 37
Registrován: 15 lis 2013 08:00

Re: Duplicity v Kontaktech

Příspěvek od kocpel » 22 kvě 2018 11:37

Zkusil jsi dát "sloučit kontakty"?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Duplicity v Kontaktech

Příspěvek od Mironet » 22 kvě 2018 11:42

Ony to nejsou skutečné duplicity, v app Kontakty jsou jen jednou; jenom se zobrazují víckrát ve výsledcích vyhledávání.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Duplicity v Kontaktech

Příspěvek od Honza.Mac » 22 kvě 2018 14:15

Mironet píše:Ony to nejsou skutečné duplicity, v app Kontakty jsou jen jednou; jenom se zobrazují víckrát ve výsledcích vyhledávání.
To ano, vychází to z logiky vyhledávání “kontaktu”. Jedná se o to, že mě se vyhledaný/zobrazený kontakt Spotlightem zobrazí klidně 4x ale jednou je to kontakt karta z aplikace Kontakty, pak je to kontakt z aplikace Pošta (u mne Outlook), pak z aplikace iMessage a nakonec pak z aplikace Skype. Všechny tyto kontakty z aplikací mají “ikonu” kontaktu ale obsahují “jen” v případě sms (Apple ID či tel. číslo), Outlook jen e-mailovou adresu, Skype jen skype name.
No a pokud to má člověk vše u jednoho kontaktu v app address book je “zaděláno na dojem” multiplicit v Kontaktech a člověk labilní propadá panice ... ;-)
Takže se nejedná o duplicity s já si na to už za ta léta tak nějak zvykl.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Duplicity v Kontaktech

Příspěvek od Mironet » 22 kvě 2018 14:30

Ok, to by dávalo smysl, až na to, že každý z těchto výsledků vyhledávání mě po prokliku enterem hodí do aplikace Kontakty na danou kartu. Předpokládám, že Skype kontakt po odenterování otevře Skype...? Proto si právě myslím, že jde o dříve uložené verze kontaktů, které se z nějakého důvodu stále zobrazují při vyhledávání.

Jinak, nelezu z toho po stropě a celkově se psychicky citím docela dobře. Jen mám tento týden vyjímečně čas řešit drobnosti a kraviny, tak jsem si řekl "Jdi do toho!" :D

Odpovědět