Jak donutit email. klienta nahrát maily z lokálu do iCloudu?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Jak donutit email. klienta nahrát maily z lokálu do iCloudu?

Příspěvek od lipon » 24 kvě 2018 09:56

Dostal jsem se vlastní nepozorností do prekérní situace. Při přenastavování složky koše v iCloudu v aplikaci Thunderbird jsem zatrhnul,aby se maily starší 30 dnů mazaly - v domnění, že se to týká jen mailů v koši. Až po potvrzení jsem si všiml, že se to týká všech mailů ve všech složkách. Kromě posledních 30 dnů mi tak zmizela veškerá pošta :evil:
Vše se samozřejmě stihlo hned synchronizovat na server iCloudu, takže tam je taky prázdno, ověřoval jsem přes webové rozhraní. V iphonu se mi všechny složky též patřičně vyčistily.
Určitě mám tu poštu doma v kompu, ale bojím, se, že až ho doma večer zapnu a Thunderbird se začne synchronizovat, tak se vyčistí taky všechny složky až 30 denní poštu.

Můj dotaz zní, jak donutit Thunderbird, aby lokálně uložené maily "natlačil" zpátky na servery? Jak "říct" iCloudu, že to co, mu tam chci nahrát, si má uložit, ačkoliv jde z jeho pohledu o starší data, která jsem z jiném kompu smazal?
Zálohu pošty v TM mám, včerejší, ale pořád to stojí na otázce, jak starou poštu dostat na poštovní server.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Jak donutit email. klienta nahrát maily z lokálu do iClo

Příspěvek od lipon » 25 kvě 2018 07:47

tak email klienta jsem k tomu nedonutil
hodil jsem Thunderbird do offline rezimu, ze zalohy nahral data mailu, udelal lokalni kopii, prehodil klienta do on-line režimu a nahral na mailserver
o par nesjtarsich mailu jsme sice prisel, nebyly plne stahnute, jen hlavicky, ale nic katastrofickeho

Odpovědět