Safari extensions - otevírání linků na mail v gmailu

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Safari extensions - otevírání linků na mail v gmailu

Příspěvek od jurast » 18 zář 2018 04:57

Zdravím.
Doteď jsem úspěšně používal rozšíření do Safari, které se jmenuje mailto:. Slouží k tomu, aby se mi mailto linky otevíraly v gmailu a ne v apple aplikaci Mail.
Po novu Safari (verze 12) nepodporuje rozšíření odjinud než ze storu.
Existuje nějaké jiné řešení, jak dosáhnout požadovaného?
Díky.

Uživatelský avatar
rberan
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2017 10:51
Bydliště: Praha, CZ

Re: Safari extensions - otevírání linků na mail v gmailu

Příspěvek od rberan » 28 zář 2018 07:07

Zdravím,

pokud jsme to dobře pochopil, tak by Vám měl pomoci níže uvedený postup:

1) Otevřete si Safari a stáhnete si Google extensions (stáhnout můžete zde - https://sites.google.com/site/mailtoext ... edirects=0.

2) Poté kliknete v pravém horním rohu na ikonku "Downloads" či "Stahování". Otevře se Vám pop-up okénko, kde stisknete "Důvěřovat" (v některých případech se může zobrazit "Instalovat"), jelikož rozšíření nepochází ze Safari.

3) Pak už jen stačí zmáčknout "Options", což Vám otevře v Safari nové okno, kde si můžete zvolit, jakou službu chcete pro rozšíření použít (u Vás tedy Gmail).

4) Dále už jen stačí prohlížeč restartovat. Jakmile znovu naběhne, rozšíření by mělo fungovat.
Přílohy
mailto_extension.png
pop-up okénko rozšíření

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Safari extensions - otevírání linků na mail v gmailu

Příspěvek od jurast » 02 říj 2018 20:00

Díky za pokus o pomoc.
Pokud byste si řádně pročetl můj dotaz, tak je v něm napsáno, že tato extension nefunguje. Apple v Mojave v Safari blokuje rozšíření, která nejsou z AppStoru.

Odpovědět