Bezdôvodne plné úložisko

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
mikibisky
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2015 14:27

Bezdôvodne plné úložisko

Příspěvek od mikibisky » 06 led 2019 12:12

Ahojte, potrebujem (dúfam) malú pomoc.

Knižnicu fotiek mám uloženú na Nifty. Nakoľko nepotrebujem až taký rýchly prístup ku všetkým fotkám, tak mi to vyhovuje. No mám pocit, že systém ich berie ako keby boli aj na systémovom disku. (SCR dole)

Nechápem totiž čo môže mať na systéme 64GB (po preinštalácií) a tak isto fotky o veľkosti 55 GB určite na systémovom disku nie sú. Knižnica má cca 45 GB a potom mám nejaké s ktorými pracujem v Lightroome aj na disku. To by mohlo byť cca 10 GB

Neviem teda nájsť tých 45 GB fotiek čo by mali byť niekde na systémovom disku. Keď si dám aj zobraziť všetky súbory, tak tam nie sú.

Stretol sa s tým už niekto? Aké je prípadne riešenie? (Riešenia typu "kúp si mac s väčším diskom a máš po probléme" nemusíte písať. Viem že to je najlepšie riešenie, no nemám momentálne dôvod meniť počítač z hľadiska výkonu alebo iných dôvodov.)

Ďakujem
Snímka obrazovky 2019-01-06 o 12.02.21.png
 Macbook Air (Early 2014) i5, 4GB RAM, 128GB
 iPhone 7 32GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdôvodne plné úložisko

Příspěvek od rony » 06 led 2019 12:18

mas zapnutu Time Machine?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mikibisky
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2015 14:27

Re: Bezdôvodne plné úložisko

Příspěvek od mikibisky » 06 led 2019 12:30

Áno, zálohujem cca raz za 3 dni, ale nifty je zo zálohy vylúčené.
 Macbook Air (Early 2014) i5, 4GB RAM, 128GB
 iPhone 7 32GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdôvodne plné úložisko

Příspěvek od rony » 07 led 2019 06:43

ale TM mas trvale zapnute a zalohovanie robis teda tak, ze iba pripojis externy disk k macu?

Mozes skusit ci ti to miesto nezaberaju predpripravene zalohy (TM to tak robi, ze ked nema pripojeny disk urceny k zalohe, tieto si pripravi na lokalnom ulozisku). Druha moznost je, ze ti to narastlo po pokusoch s roznym SW, ktory uz mozno ani nemas v macu ale bordel po nich zostal. Dalsi bod je IMAP mailbox...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět