Mac OS X Lion se nespustí

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
KaPi87
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2012 14:12

Mac OS X Lion se nespustí

Příspěvek od KaPi87 » 09 dub 2012 14:13

Zdravím všechny,

mám MacBook 13" (2009) s Mac OS X Lion. Nedávno se mi z ničeho nic MacBook zasekl a nebylo možné provést nic jiného, než ho tvrdě vypnout. Při následném spuštění MacBooku se mi ale stalo to, že vlastně se nenačte - po spuštění se objeví šedá obrazovka, po x sekundách se objeví na šedé obrazovce logo Apple a pod ním takové to "nahrávací" kolečko, ale bohužel se nic nenačte, ani se nic neděje. Nechal jsem načítat přes 30 minut, ale nestalo se vůbec nic.

To by nebyl až takový problém, kdyby bylo možné se po startu Maca dostat do "Utility Mac OS X" pomocí (CMD + R), ale ať zkouším cokoliv, po startu se nikdy nedostanu jinam, než do načítačí šedé obrazovky... Bohužel němám vytvořený žádný záložní disk či něco podobného Mac OS X Lion, pouze instalační DVD Snow Leoparda, kterého jsem tedy dnes zkusil do Maca vložit a ihned po startu jsem stiskl klávesu (CMD + C nebo V) a konečně se začalo dít něco jiného, než načítací stránka - dostal jsem se do černé obrazovky (vypisoval se stále různý text a jakoby se něco načítalo), ale to je vše - načítá se takto již více jak 90 minut a stále nic.

Mohl by mi případně někdo poradit, jak nyní postupovat? Co vyzkoušet?

Každopádně za každou radu díky moc...

Uživatelský avatar
kemo
Příspěvky: 278
Registrován: 23 led 2012 18:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Příspěvek od kemo » 11 dub 2012 09:38

pokud se nepletu tak pro boot z optickeho disku by melo stacit podrzet klavesu C ihned po zapnuti macbooku (samozrejme v optickym diskem uvnitr) a pokud mozno sezen si instalacni medium Lionu :)
~ AKG k701 + Nuforce Icon HDP + NuForce USB
~ Proud Snow Leopard user!
~ http://tehkemo.com

Odpovědět