hrozně pomalý a sekaný chod systému 10.7.3

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
mnebesky
Příspěvky: 1
Registrován: 03 čer 2012 15:28

hrozně pomalý a sekaný chod systému 10.7.3

Příspěvek od mnebesky » 03 čer 2012 15:37

Zdravím,

mám relativně nový (v dubnu koupený) macbook pro (2,4ghz, 4gb ram) a mám velké problémy se sekáním systému a je to pomalé. Nechápu důvod, snažil jsem se pročistit celý systém od "zbytečností" a pořád se to hrozně seká (asi nejnáročnější programy, které potřebuju a mám nainstalované je jen creative suite od adobe), pomalu se otevírají obrázky, programům trvá opravdu dobu, než se zapnou (imovie, gom,..). Mám nainstalované Parallels Desktop, kde mám win7, kvůli 3d maxu a při spouštění parallels se skoro mac nedá používat, neuvěřitelně zasekaný. Moc prosím o radu, nezdá se mi to jako standartní.

Děkuju moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
kemo
Příspěvky: 278
Registrován: 23 led 2012 18:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: hrozně pomalý a sekaný chod systému 10.7.3

Příspěvek od kemo » 05 čer 2012 21:18

urcite bych nejprve aktualizoval na 10.7.4 a pak bych dale mrknul do nastaveni Parallels - kde muzes prepnout prioritu vykonu - pro mac nebo pro virtual machine.. a dale taky muzes nastavit objem RAM, ktery rezervujes pro virtual machine a taktez i pocet CPU. To sekani, bude nejspise z nedostatku RAM.
~ AKG k701 + Nuforce Icon HDP + NuForce USB
~ Proud Snow Leopard user!
~ http://tehkemo.com

Odpovědět