Remote desktop connection - nefunguje

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
olbik
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2012 15:46

Remote desktop connection - nefunguje

Příspěvek od olbik » 08 čer 2012 15:51

Dobrý den,
mám MacBook Air a potřebuji se připojovat na windows plochu (serveru). Když jsem v lokálí síti serveru, funguje RDC bez problémů. Když se chci připojit z venku, tak se RDC snaží stále připojit (nebo to tak alespoň vypadá), ale to trvá i desítky minut a nic. Navíc, když to chci stopnout, celé se to zasekne a zamrzne a RDC je možné vypnout jen přes "vynutit vypnutí". Nevíte, co s tím?
1. Nemůže být na serveru nastavený nějaký zákaz připojování newindowsáckých počítačů? (z jiných PC normálně z venku je možné se připojit)
2. Nebo je nastavení v McBooku?
Děkuji za pomoc.

olbik
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2012 15:46

Re: Remote desktop connection - nefunguje

Příspěvek od olbik » 09 čer 2012 13:22

Připojil jsem MacBook k internetu přes iphone a jde to - takže je problém v routeru. Mám Asus RT-N13U. Nevíte, jak mu říct, aby to spojení povolil?

davidsan
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2012 17:29

Re: Remote desktop connection - nefunguje

Příspěvek od davidsan » 13 čer 2012 20:29

Dobrý večer,

je možné, že by v routeru mohli být zakázané porty a možná citlivější interní firewall, ale nyní je to pouze dohad.
Připojte se na router (na jeho IP) a vstupte do administrace a koukněte

Odpovědět