sw pro adchivaci

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

sw pro adchivaci

Příspěvek od haluska » 13 čer 2012 11:23

Ahoj,
můžete mi doporučit nějaký SW pro archivaci. Pokud možno, aby to mělo i kontextové menu, když udělaám na adresáři pravým tlačítkem, aby mi to nabídlo "Vytvoři archiv" a nabídlo mi to různé typy archivu včetně rar a byla možnost je uložit pod heslem.

Díky

davidsan
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2012 17:29

Re: sw pro adchivaci

Příspěvek od davidsan » 13 čer 2012 20:25

Dobrý den,
jak zacatecnik jsem narazil na BetterZip (trochu se podoba Winraru). Zkuste, třeba bude vyhovovat.

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: sw pro adchivaci

Příspěvek od haluska » 13 čer 2012 21:41

Ted jsem ho stáhnul, ale nějak nevím jak vyrobit jinej archiv nez zip a pod heslem.

Díky

Uživatelský avatar
jirsoft_jablickar
Příspěvky: 94
Registrován: 04 dub 2012 18:46
Kontaktovat uživatele:

Re: sw pro adchivaci

Příspěvek od jirsoft_jablickar » 13 čer 2012 22:10

WinRAR existuje i pro Mac, pak je tu třeba RARarchiver, ale obecně málokdo na Macu RAR používá, protože:
1. ZIP je v systému a používá ho asi více lidí i mimo Mac
2. RAR compresory jsou placené a zdarma jsou jen dekompresory

Takže většinou má každý UnRarX a jakmile dostane RAR archiv, hned ho přebalí do ZIPu...
Pokud na RARu trváte, stačí si koupit i třeba jen řádkový RAR a pak ho navázat na akce nebo služby ve Finderu a budete mít tu funkčnost, co požadujete.

Ale čím méně bude lidí, co balí do RARu, tím menší starosti budou mít ostatní...

Odpovědět