Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 19 led 2014 14:17

Ahoj,
napsal jsem clanek na tema sprava emailu a take neco o nove appce Mail Pilot pro Mac ;-) http://pavelbuben.com/post/73763561526/ ... svuj-email

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 19 led 2014 15:36

Jake to ma výhody oproti mailboxu? Mimo desktop klienta

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 19 led 2014 15:40

Jeste bych se rad zeptal na podporu aliasu, Dropboxu, smart mailboxu a pripadne zmensovani obrazku pri odesilani

Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 19 led 2014 16:07

lulu píše:Jake to ma výhody oproti mailboxu? Mimo desktop klienta
Tak tady jsi si odpovedel sam ;-) Hlavni vyhodu shledavam ve verzi pro Mac. Pak taky Mailbox nestoji 9 ecek. :-D Jinak mailbox jsem zkousel a moc dobre semi neovladal. Verze pro iPhone a iPad u Mail Pilotu je slabsi ale ocekavam zlepseni v nove verzi. Kazdopadne je plne funkcni a co nabizi splnuje dobre.

Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 19 led 2014 16:13

lulu píše:Jeste bych se rad zeptal na podporu aliasu, Dropboxu, smart mailboxu a pripadne zmensovani obrazku pri odesilani
Pro tvou druhou otazku jsem ti natipal nastaveni aby jsi vedel co vse jde a nejde nastavit:
https://www.dropbox.com/s/ffrbxusu8ktxb ... .09.59.png
https://www.dropbox.com/s/4uu3w7chbkb0h ... .09.43.png
https://www.dropbox.com/s/maikwcdg2duju ... .10.10.png

To je vse. Nastaveni je opravdu skromne a appka je opravdu zamerena na reseni emailu a nic moc okolo.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od tlacenka » 19 led 2014 16:19

zadne rules ? :(
takze zase musim zustat u apple mailu, protoze ma featuru, kterou zatim zadny jiny (alespon co ja vim) mail klient na macu nema :(
(pustit apple scipt pokud mail splnuje pravidla)
to ostatni se da s troskou sebereflexe docilit pomerne snadno, s pravidly a smartfoldery uplne v pohode...(myslim ted zero inbox)

Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 19 led 2014 16:55

tlacenka píše:zadne rules ? :(
takze zase musim zustat u apple mailu, protoze ma featuru, kterou zatim zadny jiny (alespon co ja vim) mail klient na macu nema :(
(pustit apple scipt pokud mail splnuje pravidla)
to ostatni se da s troskou sebereflexe docilit pomerne snadno, s pravidly a smartfoldery uplne v pohode...(myslim ted zero inbox)
Jo, jo souhlasim s tim, ze i s klasickou Mail app se da docilit Inbox zero ale Mail Pilot ti jde vic naproti v tom. :-) Uplne nevim, jestli treba Mail app umi odlozit email na pozdejsi vyrizeni, coz mi prijde jako fajn funkce. Kolikrat si prectu pracovni email nekde po ceste na ajfounu a druhy den uz ho mas v Macu jako precteny, takze ho muzes snadno prehlednout. Mail Pilot ti ho prelozi na druhy den a upozorni te na nej. ;-)

Osobne se mi libi jednoduchos te app nadruhou stranu chapu, ze nekomu tam muze chybet spousta veci. Me napriklad vic vadi nektere designove a logicke veci jako napriklad kdyz zadas vice kontaktu na doruceni https://www.dropbox.com/s/ed7olly6ogdrn ... .51.26.png tak se tam udela takovej posuvnik misto aby se to zalomilo na dalsi radek. :-D Nekomu to muze prijit normalni ale me to treba vadi. :-)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 19 led 2014 21:30

jeste bych poprosil o dve pomerne zasadni informace co se tyce vyhledavani
iOS - dokaze hledat i na serveru jako mailbox
OS X - indexuje hlavicky i tela a je vysledny index kompatibilni se Spotlightem?

Diky

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 19 led 2014 21:33


Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od Lukas Valenta » 20 led 2014 07:07

Mail Pilot jsem testoval v beta fázi. Vzhled mi moc nevyhovoval, nakládání s přílohami je ovšem tristní. Pro mě další nepoužitelný klient. Mně by ke spokojenosti stačilo, kdyby GMail nebyl debilni a ne zobrazoval v Všechny zprávy i Odeslané. Nebo kdyby šlo v Mail.spp vypnout všechny zprávy, abych treba mohl Mailbox. Chtělo by to něco s maily udělat, to je pravda, ale Mail.app od Applu je stále nejpoužitelnější.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 20 led 2014 09:38

Lukas Valenta píše:Mail Pilot jsem testoval v beta fázi. Vzhled mi moc nevyhovoval, nakládání s přílohami je ovšem tristní. Pro mě další nepoužitelný klient. Mně by ke spokojenosti stačilo, kdyby GMail nebyl debilni a ne zobrazoval v Všechny zprávy i Odeslané. Nebo kdyby šlo v Mail.spp vypnout všechny zprávy, abych treba mohl Mailbox. Chtělo by to něco s maily udělat, to je pravda, ale Mail.app od Applu je stále nejpoužitelnější.
Kdyby Mail app od Applu fungovala jak ma tak by asi byla zatim nejpouzitelnejsi. Kazdopadne Mail Pilot ma dobre nakrocino a ja mu zatim sanci davam. Ano jsou veci ktere mi na nem take vadi ale zatim prevladaji klady nad zapory. Takze zatim u nej zustavam. Uvidime co prinesou aktualizace. Tvurci maji v planu vyslyset zadosti uzivatelu, takze by se zlepseni melo dostavit. :-)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 20 led 2014 15:53

tak jsem to zkusil na Macu i na iOS a pocity prozatim smisene.
Co se tyce zero inbox - skvele!
Layout take paradni a efektivni

vyhledavani je nefunkcni
nikde neni videt, zda nekde jeste zpravy indexuje, stahuje ci co...

Ale davam mu jste chvili sanci

Uživatelský avatar
pavelbuben
Příspěvky: 44
Registrován: 13 srp 2012 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od pavelbuben » 21 led 2014 10:10

lulu píše:tak jsem to zkusil na Macu i na iOS a pocity prozatim smisene.
Co se tyce zero inbox - skvele!
Layout take paradni a efektivni

vyhledavani je nefunkcni
nikde neni videt, zda nekde jeste zpravy indexuje, stahuje ci co...

Ale davam mu jste chvili sanci
Parada ;-) Ja myslim, ze si sanci zaslouzi. :-) V jakem smeru ej vyhledavani nefunkcni? Ja jsem zatim nespozoroval nejaky probelm? Osobne mam dost "problem" s iOS verzi. Je proste hnusna :-D Tesim se na aktualizaci, snad si daji zalezet. Treba tady http://dribbble.com/shots/1353976-Mail- ... list=users to rozpuleni obrazovky u iPadu je WTF :-D To je hnusny jak noc.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od lulu » 21 led 2014 13:04

jak vam funguje na iOS vyhledavani ve zpravach? Zadam jmeno, ktere vim, ze mam v mailech nejmin 1000x a nenajde mi to nic. Nabidne Search on server a po odkliknuti pul minuty usilovne jakoze hleda a vysledek je nula. Zkouseno s mailovou adresou atp.

Navic nejsem schopen na iOS zprovoznit alias - i kdyz zadam jmeno sveho smto serveru, tak to nikde neumozni definovat uzivatelske jmeno, kterym se ma k smtp pripojit.. :(

Na iOS malbox prozatim jednoznacne kraluje..Hlavne pro to vyhledavani!

kulic
Příspěvky: 5
Registrován: 07 zář 2012 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od kulic » 03 úno 2014 14:56

Ahoj, nainstaloval jsem si jak iOS verzi tak OSX. iOS - nedokázala vytvořit ani účet z Exchange serveru Office 365 - ani po "asistenci" z jejich supportu - prostě se to prý stává a mám zkoušet dál. :-( OSX je mírně lepší, ale vyhledávání bída, nesynchronizuje to vždy a všechno - třeba zrovna dnes emaily z banky do inboxu nedorazily, na serveru samozřejmě jsou a v apple mailu také. Když to dají jednou do kupy, bude by to fajn aplikace. Samozřejmě výrazně chybí koncepty. 0 inbox jsem měl naposledy snad když jsem kdysi s emailem začínal. Také mi chybí uložení odesílatele do kontaktů. Nakonec jsem to vzdal a jsem zpátky u Apple mailu.
iMac 5k
iPhone 6
MacBook Pro Mid 2012
TC

Frantic
Příspěvky: 19
Registrován: 09 pro 2012 16:54

Re: Něco o tom jak spravuji emaily a nové appce Mail Pilot

Příspěvek od Frantic » 15 dub 2014 22:24

pavelbuben píše:Ahoj,
napsal jsem clanek na tema sprava emailu a take neco o nove appce Mail Pilot pro Mac ;-) http://pavelbuben.com/post/73763561526/ ... svuj-email
Dobrý večer. Smím se zeptat, co přinesla čerstvá aktualizace z 15. dubna kromě navýšení ceny na 18,- Euro?
Obrázek iPhone 5 64GB white Obrázek iPad 3 + Cellular 64GB white Obrázek mcBook Air 13'' 128GB

Odpovědět