iPod pro plavce od Under Water Audio

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od Alisczech » 11 kvě 2014 22:06

Na veletrhu CES 2014 jsem shodou okolností narazil na společnost Under Water Audio, která nabízí řešení pro plavce, kteří chtějí plavat a zároveň poslouchat muziku. To co mě na této společnosti zaujalo nejvíc, je fakt, že nevyvíjeli žádný svůj proprietární MP3 přehrávač, ale upravili klasický Apple iPod Shuffle 4.generace. Ten je opatřen speciální nanovrstvou, která umožňuje se s iPodem ponořit do hloubky až 3 metrů. K tomu jsou dodávána speciální plavecká sluchátka, což vytváří komplet, který skvěle funguje. V USA je součástí balení i vazelína a voucher na 30 minut hudby zdarma.
photo.JPG
Kompletní řešení pro plavce
Já osobně jsem zvolil variantu černého 2GB iPodu Shuffle (4.generace) a bílých plaveckých sluchátek. Upravený iPod vypadá stejně jako klasický s tím rozdílem, že tlačítka reagují s trochu větším odporem. Nicméně si zachovává svůj původní design, hmotnost i vlastnosti.

Sluchátka jsou špunty do uší, které jsou speciálně upraveny pro plavní. Kabel je zkrácen na necelých 30 cm s tím, že zbývající metr je k dispozici jako prodlužovák, který je součástí balení. Ve zkrácené verzi můžete iPod umístit na gumu plaveckých brýlí a kabel vám nepřekáží. Plavkyně mohou využít ramínka plavek. Samotné špunty do uší jsou dodávány ve čtyřech velikostech a mají tvar stromečku, aby dobře držely v uších.

Jako další příslušenství jsou přibaleny záušníky pro lepší uchycení sluchátek a jedny klasické špunty pro běžné nošení.
IMG_0870.JPG
Poslech hudby ve vodě v praxi
Musím říct, že jsem z poslechu hudby při plavání nadšený. Když se ponoříte pod hladinu, tak vás obklopí ticho, do kterého se nádherně rozléhají jednotlivé skladby. Je to takřka až magický zážitek připomínající filmový svět.

Ovládání iPodu i ve vodě je úplně v pohodě. Funguje přesně, bezproblémově a prakticky bez omezení. Výrobce pouze doporučuje nepoužívat náhodné pořadí skladeb, což je vzhledem k stylu pohybu logické.

Kvalita zvuku sice není na úrovni Hi-Fi repro soustavy, ale mě osobně velmi příjemně překvapila. Když si uvědomíte, že celý set iPodu a sluchátek stojí cca 165USD, je poměr výkon/cena vynikající.

Jediné, co bych sluchátkům vytkl, je fakt, že není viditelně označená levá a pravá strana, přestože jsou sluchátka tvarovaná.
IMG_0909.JPG
Hodnocení
Z celého řešení Under Water Audio jsem nadšený. Samotná iPod Shuffle je super přehrávač a ve vodotěsné úpravě je o to praktičtější. Mimo vodu osobně používám sluchátka Klipsch X10i, která jsou přeci jen kvalitativně jinde, ale kvalitou zvuku pod vodou jsem velice příjemně překvapen. Sluchátka skvěle drží v uších, ovládání je bez problémů a po čtyřech týdnech intenzivního používání je vše stále funkční i přes velmi nevybíravé zacházení.

Víc na http://www.underwateraudio.com
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od albertan » 11 kvě 2014 22:21

Diky za tip - asi mam vyresen darek pro svou drahou polovicku.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od Mironet » 13 kvě 2014 06:39

Díky za tip, vypadá to moc zajímavě. Jenom jsem vůbec nepochopil tuto větu:
Výrobce pouze doporučuje nepoužívat náhodné pořadí skladeb, což je vzhledem k stylu pohybu logické.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od tlacenka » 13 kvě 2014 06:54

ipod vyuzival (nevim jak posledni generace) pro nahodne poradi, respektive zmenu pisni v tomto modu treseni.
tzn pokud to mate zaple, tak kdyz s tim zaklepete/zatresete/zasejkujete, tak to hodi dalsi nahodnou pisnicku...pri plavani by vam to porad prepinalo pisnicky...tak proto to doporucuji vypnout (ledaze byste mel verejnou produkci, na hlave cepici s reproduktory a nechtel platit autorske poplatky :)))

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od Mironet » 13 kvě 2014 10:20

Řeč je o shufflu, ten v sobě accelerometer určitě nemá.

philiph
Příspěvky: 268
Registrován: 03 zář 2013 14:46

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od philiph » 22 kvě 2014 00:21

nano 6. genereace to ma tak nevim proc by to nemohl mit shuffle.
 Watch Nike+ Space Grey 42mm, series 3
 iPhone 6S 64GB Space Grey
 MacBook Pro Retina 15", early 2013, i7 2,7GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
 iPad Pro 9,7" 128GB Space Grey,  Pencil,  Smart Keyboard

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPod pro plavce od Under Water Audio

Příspěvek od Mironet » 22 kvě 2014 09:26

Mohl by, ale nemá.

Odpovědět