FTP OnConnect

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

FTP OnConnect

Příspěvek od lanny » 01 čer 2014 08:15

Na tomto foru i jinde se často objevují dotazy jak propojit file system na Mac (či windows) a iPad/iPhone.
Je několik způsobů, jak toho docílit a já jsem je skoro všechny vyzkoušel. Nejnovější přírustek je iPad/iPhone appka FtpOnConnect. Má free i placenou (60CZK) verzi, ale free úplně dostačuje.

Důvody, proč tuto apku vyjímečně doporučuji jsou:

Pracuje Out Of Box
Nepotřebuje žádný software na Macu
Je dostatečně bezpečná
Nepotřebuje jailbreak
Máte přístup ke všem počítačům které mají ssh daemon (všechny OS/X ho mají)
Pro připojení můžete specifikovat vlastní port ( abyste mohli rozlišit počítqče z předešlé věty)

I když aplikace podporuje také FTP a FTP(S), mě zaujala hlavně schopnost SFTP - transfer pomocí ssh.

SFTP Pro:

Má dobré standardy, které striktně definují většinu (ne-li všechny) aspekty operací
Má pouze jedno spojení (není potřeba datové připojení)
Spojení je vždy zabezpečeno (secure)
Výpis adresáře je jednotný a strojově čitelný
Je nastavitelný v konfiguračních souborech


Co tedy potřebujete:

Na Macu v Preferencích zaškrtnout Remote Login

Obrázek

Na iVěci stáhnout FtpOnConnect

Obrázek


Pro přístup zvenku (přes WAN)

Musíte znát veřejnou IP vašeho routeru, případně ji mít nastavenou přes nějakou DNS službu (já používám DYNDNS) . Tu můžete zjistit na http://whatismyip.com


Nastavit v routeru port forwarding (obrázek je z Airport Ex...).

Obrázek

Zadat server (Mac) na iVěci v FtpOnConnect

Obrázek

mabela
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2014 08:42

Re: FTP OnConnect

Příspěvek od mabela » 13 zář 2014 08:43

this is very good post

_________________
a.rehman
We are the leading the world in providing best pass-4sure.info gre and Oakland University prep solutions.Our incredible offers for Isilon

Odpovědět