Logitech Tablet Joystick

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vazzi
Příspěvky: 10
Registrován: 15 srp 2012 15:19
Bydliště: Praha

Logitech Tablet Joystick

Příspěvek od Vazzi » 18 lis 2014 21:16

Tímto sem přidávám svůj starý blogpost z mého již neexistujícího blogu. Snad někomu pomůže ve výběru případně pobaví. :)
----
Nedávno jsem si pořídil, spíše ze zajímavosti, joystick pro iPad od firmy Logitech. Popravdě není to jen pro iPad, ale já mám jen iPad, takže to mám pro iPad. Basta!

Jedná se o velice jednoduchý plastový joystick s přísavkami k přichycení na display. Funguje tak, že nahrazuje dotyk prstu. Je to jednoduché. Výhodou tohoto řešení je, že cítíte joystick a nemusíte šmátrat po obrazovce tabletu.

Mimochodem na telefony velikosti iPhone se to moc nehodí, není to kam přichytit. Jeho rozměry to neumožňují. Škoda, telefonovat s joystickem na uchu, by mohla být sranda.

Hraní je tedy příjemnější. Ovšem jen pár minut. Po pár marných pokusech zničit krvechtivé nepřátele ve hře Doom a následném pokusu dostat tu malou tečku do brány týmu protihráčů ve hře FIFA, mě už začíná bolet palec. Joystick je totiž, věřte tomu nebo ne, dost tuhý. Při dlouhém udržování jednoho směru (často dopředu) se dostává palec do nesnesitelné křeče. Po boji s nestvůrami, míčem a palcem iPad odkládám a jdu vložit svůj nebohý prst do lázně.

Další nevýhodou je lehké popojíždění joysticku po obrazovce. U her se statickým softwarovým joystickem, musím vracet ten plastový na své místo. Docela nepříjemná věc. Stává se mi to hodně při hraní mého oblíbeného Dooma, kde pod náporem nepřátel, tlačím joystick neustále kupředu. Styl hraní: Zdrhééj!!

Poslední znatelnou nevýhodou je, že joystick má neustálý kontakt s obrazovkou. Což vede k problémům hlavně v menu her. V menu se nedá pohybovat dokud joystick nenadzvednu, či neodstraním. Problém nastal i při hře FIFA, kdy se při rohovém kopu označuje hráč, na kterého chci kopat. Jakékoliv označení prstem nereaguje, do té doby než nenadzvednu joystick.

Abych zde jen nepsal negativa. Joystick je skladný, nenáročný a lehce se přichycuje i sundavá. V balení nalezne i pěkný pytlík, do kterého můžete joystick uschovat na cesty. Pokud vám joystick už bude lézt krkem, alespoň máte ten pěkný obal. Na co ho použiji? Hmm…

Odpovědět