Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 01 pro 2012 14:44

Možná to sem úplně nepatří, ale odvážil jsem se napsat takovou kratší zkušenost s produkty firmy Apple :-)

Do třetice všeho dobrého ...

znáte to, na něco se těšíte a ono to pak není úplně podle vašich představ, takže jste pak hodně zklamaní.

Zkusil bych tedy napsat takovou svou malou zkušenost s iPhone 5 - resp. jak jsem se dostal vůbec k Apple věcem a kupoval si jednu "pětku" za druhou.

Dříve jsem Apple úplně nenáviděl. Všichni, kteří vlastnili něco od firmy s nakousnutým jablkem ve znaku, u mě byli "frajírci" a "pozéři".

Už si ani nepamatuju, co jsem měl tenkrát za telefon, ale když operátor O2 nabízel Iphone3G za 1,- kč (kde jsou ty časy), začal jsem o tom "ultramegasuperhustém" telefonu uvažovat.

Ok, upsal jsem se Telefónice na 2 roky a začal prozkoumávat ten zázrak moderní techniky. A tehdy to začalo. Apple věcem jsem propadl. "3 géčko" změnilo můj pohled na jablíčkáře a zjistil jsem, že je to vlastně opravdu ono zmíněné "ultramegasuperhusté" zařízení.

Ten telefon vydržel neuvěřitelné věci. Vystřídal jsem před tím asi 20 různých mobilů, od prvního (tupého) Dancallu 2711 přes (chytrý) SE P910 až po další různé hi-tech přístroje .

Ale jen Iphone 3G mi vydržel přes 3 roky spolehlivé služby. Bez touhy po změně. Bez šrámů a rozbitého předního skla. A to i přes to, že přežil několik pádů, drsné podmínky Rally Dakar a dalších aut. soutěží. Přitom několikrát zmokl nebo se pálil na žhavém písku :-)

Byl to neuvěřitělně kvalitní telefon, který mě nikdy nezklamal. I kvůli němu jsem přátele okolo sebe často "překonvertoval" k Apple produktům.

Pak přišel Ipad 3, vlastně The New Ipad, nebo chcete-li, Ipad s retinou. Další úžasné zařízení. Kupoval jsem si ho stylově v USA během dovolené po prvním osahání na 5th ave.
Byla to má první návštěva Apple Store, neuvěřitelný zážitek. Takový salaš pro všechny ovce :-)

Ipad, iOS6 a pak hlavně iCloud je skvělá kombinace. Opustil jsem, do té doby tolik milovaný, Google a přešel s emaily i kalendářem do "applího obláčku."
Pořídil přítelkyni taky Iphone. 4S se jí v bíle vždy líbil. Nasdílel jsem jí svůj kalendář, takže při plánování akcí vždy ví kdy a kde dělám /naštěstí už tam nepíšu s kým to dělám ;-) /, přes sdílený fotostream sdílíme fotky /opět jen některé ;-)/ a také přes připomínky společně přidáváme a naopak také odškrtáváme věci v nákupním seznamu.

A teď to přišlo. Můj iPhone3G už nebyl kompatibilní s iOS6 a navíc už mi prostě můj první "ajfoun" začal technicky odcházet. Nejprve vibrace, pak odešla dotyková vrstva a výrazně se zhoršil příjem signálu Wi-Fi. Nu což, sloužil dlouho a dobře a tak má nárok na důchod.

Pokud budu parafrázovat jednu starou reklamu na kávu, musím napsat: Když jsem se dál rozhodoval, jaký si koupím nový telefon, iPhone5 byl jasná volba.

Ok. Vodafone měl půlnoční prodej - tak jsem si pro něj šel. A tady začaly první problémy. Po šesti hodinách (ve 4 ráno) prodavačky z prodejny oznámily, že "bílé šestnáctky" už prostě nejsou. Zpráva jako od místních šedých /snědých/ individuí nabízejících různé "zboží"....

Tak nic. Jde se domů. A ráno rychle znovu do fronty před jinou prodejnu. Zase bez úspěchu. Černou jsem rázně odmítl. Nejsem rasista / vzhledemmke svému původu ani nemůžu/ ale prostě k bílému iPadu nemůžu mít přeci černý iPhone. No uznejte :-)

Takže jsem si iPhone5 objednal z Apple online Store. Po třech týdnech přišel. Měl malilinkou odřeninku v dolní části toho broušeného lemování .. tu vem čert, ale občas se stalo, že při přehrávání hudby přes sluchátka byla muzika tak nějak digitálně trhaná.

Zavolal jsem na infolinku Apple. Zmínil jsem problém a rovnou mi slečna do telefonu řekla: tak buď vám vrátíme peníze nebo pošlem nový telefon. Super přístup, pošlete telefon!

Za 5 dní (včetně víkendu) přišel nový přístroj, ale měl jěště horší zpracování. Velké mezery mezi částmi těla a špatně přilepené sklíčko displaye v levém horním rohu.

Navíc další problém, tedy v řeči apple "situace". Při obnově zálohy z iCloud, během stahování aplikací, neustále vyskakovalo "okno" s žádostí o zadání hesla a jména mého iCloud účtu. I když jsem zadával správné údaje, žádost stále vyskakovala jak předvolební sliby z úst politiků.
Navíc v poli pro zadávání emailu účtu byla předepsána pokaždé jiná - cizí - adresa.

Zavolal jsem tedy na českou podporu. Záměrně píšu "českou", protože po hodinovém telefonátu (59 minut) mi technik sdělil zajímavou věc. "To my tu nevyřešíme, pokud problém přetrvá, musíte zavolat na mezinárodní podporu, která je ovšem v angličtině." Super. To je jako bych si koupil japonské auto a v případě problémů se začal učit japonsky. Apple mě tímto hodně zklamal. Kupuju si telefon v ČR a jako koncového zákazníka mě to vůbec nezajímá. Co když bude mít ten samý problém někdo, kdo neumí anglicky? To je jako bych si koupil japonské auto a v případě vážného problému se musel učit japonsky...

Jinak na Apple českou podporu jsem párkrát dříve využil. Příjemní vstřícní lidé a většinou opravdu pomohli, ale tohle mě zklamalo.

Ale co teď ? I druhý iPhone5 nebyl v pořádku. Objednat třetí? Nebo jít do 4S? Nebo Samsun.... ne, poslední možnost mě napadla jen na chvilku a rychle jsem ji zase zavrhl. Android jsem vyzkoušel několikrát, ale bylo to jako přesednout z Ferrari do obyčejného Golfu ;-)

Říká se: do třetice všeho dobrého. Takže jdeme objednat třetí kus. Iphone a iOS bych v současnosti za žádný jiný (eko)systém nevyměnil.
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od Ladis » 01 pro 2012 15:08

Super. Tyhle "lidsky" napsané recenze miluju, zařízení všichni známe, chybí ten lidský přístup, zkušenost. Tady to všechno je a všichni ten přechod k Ovcím známe. Pro mě super. Ten přístup s angličtinou je u téhle firmy opravdu na pováženou, asi bych se nechal spojit a mluvil na ně česky.
Tak dík a houšť.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od tlacenka » 01 pro 2012 15:17

Ten android bych az tak nezatracoval .. ale je to vec kazdeho:)

AHOSO_VIDAHO
Příspěvky: 137
Registrován: 01 říj 2012 08:40

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO » 01 pro 2012 15:18

já ho nezatracuju, jen když s ním musím pracovat, tak mi naskakují pupínky :-)
iPhone6s Plus,
iPad3 64gb 3G,
Apple TV,
Airport Extreme
Mac Mini i5 Late 2012,
MacBook retina

Uživatelský avatar
lanny
Příspěvky: 1820
Registrován: 01 srp 2012 08:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od lanny » 01 pro 2012 15:43

Já jeden Android mám (Google NexusOne). Jediné na co ho používám (ale to je fakticky supr) je ladění WIFI u syna v rozlehlém baráku. Jo, a na prepaid starou simku (když jedu někam, kde nechtějí dávat micro-nano simy)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od tlacenka » 03 pro 2012 06:10

Ja ma ale customized ram, jinak souhlasim s tim, ze ty upravene od vetsiny vyrobcu nelze normalne pouzivat;)
A mikro nano simky resi nuzky ;)

mathyk
Příspěvky: 33
Registrován: 17 srp 2012 12:49

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od mathyk » 03 pro 2012 14:55

k tej Apple podpore mi nedá nenapísať. Na slovensku žiadnu slovenskú nemáme, vzhľadom na to že nemáme online store je to v poriadku. Potreboval som ale zistiť nejakú vec ohľadom zárúčnej doby, tak som napísal Philovi Schillerovi, a o jeden deň neskôr mi prišla odpoveď od nejakej pani z Írska (samozrejme po anglicky), s tým že jej mám zavolať pre lepšiu konzultáciu môjho problému. Ostal som sklamaný, pretože moja angličtina stačí na napísanie mailu, prečítanie pár viet, ale nie na súvislý telefonický rozhovor.
o deň neskôr vi volá nejaké neznáme zahraničné číslo - vedel som kto volá. A tak som chvíľu rozmýšlaľ či zdvihnem, alebo nie. Rozhodol som sa že zdvihnem - aspoň bude sranda. A na moje prekvapenie pani v telefóne hovorila plynule po slovensky - len emaily píše po anglicky. to je v krátkosti moja skúsenosť s Apple podporou v našich končinách.

hadriya9091
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2013 07:08

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od hadriya9091 » 29 led 2013 07:10

je to cenná recenze, lepe spojit do jednoho tematu
If want to learn web designing then join brain dumps web design course and download free 100-101 braindumps tutorials and Facebook demos to learn how to create amazing background patterns for your web project. good luck....

chrisadams
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2014 07:26

Re: Zkušenost s Apple iPhone 3G/iPad3/iPhone5

Příspěvek od chrisadams » 24 led 2014 08:30

The experience of 3G with I-Phone 5 is completely awesome and beyond our imagination. The speed is actually helping me to do my work with utmost precision and I am just too happy that I own this one.

Odpovědět