Recenze Apple Wired Keyboard

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Recenze Apple Wired Keyboard

Příspěvek od skyppy2000 » 07 srp 2016 10:44

Ahoj,

takže dnes jsem si řekl, že udělám recenzi na produkt Apple Wired Keyboard. S Applem jsme kamarádi už od roku 2011, takže uznávám, že zřejmě tak zkušený uživatel podle vás nejsem.
Nicméně rukama už mi prošlo mnoho produktů od této firmy, abych mohl hodnotit.
V této době (07/2011) jsem vlastnil pouze Macbook pro 13" s čerstvě vydaným Lionem.
Další větší upgrade jsem dělal začátkem roku 2013 a sice jsem počítačovou Apple rodinku rozšířil o tehdy ještě né tak zastaralý Thunderbolt Display, MB pro 13" retina a 15" retina oba Late 2012, drátovou klávesnici a Magic Mouse, 3TB Airport Time Capsuli a nějaké další drobnosti. V dalších letech přišly jen menší upgrady - nákup 15" MB pro retina late 2014 a nákup MB pro 13" retina 2015 nákup Magic Trackpad 2 atd.

Klávesnice Apple wired keyboard

Pohodlí a ergonomie
S drátovou klávesnicí jsem velmi spokojen co se týká pohodlí a ergonomie. Ani po deseti, dvanácti hodinách mě z ní nebolí ruce. Design je rovněž nádherný a na klávesy se nemusí vyvíjet nikterak silný tlak. Stačí po tom jen tak lehce přejet a nemusíte skoro vůbec mačkat. Paráda! Měl jsem jen jednu klávesnici a sice od Logitechu, která to takto měla a byla rovněž velmi pohodlná na práci. Ale tato Apple klávesnice byla ještě pohodlnější - alespoň pro mě. Navíc kabel je tak nějak ideálně dlouhý, takže mně vůbec nepřekážel ani nijak jinak neomezoval při práci - na rozdíl od jiných klávesnic s abnormálně dlouhým kabelem, který vedl snad až do Austrálie..

Design
V tomto směru si vede klávesnice velmi dobře. Krásné hliníkové tělo s příjemnými mezerami z hliníku mezi písmeny a vzadu jí podpírá pěkný panel, ve kterém jsou zabudované dva USB porty ideální třeba na flashdisk. Super.

Kvalita zpracování
Tady už klávesnice trochu pokulhává. Hodně pokulhává. Na první pohled vypadá festově, hliník krásně drží a klávesy jsou na svém místě tak jak mají být. Ani po roce užívání klávesnice nejeví známky používání. Ale je pravda že já jsem hodně na hygienu co se týče elektroniky tak o tu se vždy starám a nikdy na ní nešahám špinavýma rukama. První klávesnici jsem kupoval za 1 604 Kč. Klávesnice dokonce přišla i v pěkné krabici a rozbalovat jí byla fakt radost.
Říkáte si proč tedy píšu, že Apple kvalitou pokulhává, když jí vesměs jen chválím? Důvodem byly a jsou časté poruchy a s tím i spojené reklamace. první klávesnice vydržela přesně na den 1 rok a 2 měsíce. Šla tedy na reklamaci a přišla mi nová opět se zárukou dva roky. Ta tentokrát vydržela 1 rok a 11 měsíců pak přišla třetí ta se porouchala za 1 rok a téměř 11 měsíců. Přišla mi teda další a ta se mi porouchala před dvěma dny - stále ještě v záruce za ani ne rok používání. Takže mě opět čeká 14ti denní reklamační okruh.

Poněkolikáté stejná závada. A přitom klávesnice stále leží na stejném místě a kabel je volně položený, nikde není nijak skřípnutý ani není nide moc ohnutý - zkrátka má naprostou volnost. Proč to tak odchází netuším. Zřejmě nějaké kurvítko nebo jí možná vadí skoro každodenní 8 - 12 hodinové používání? Nevím. Průběh je stále stejný - nejprve přestane jít numerka a po několika hodinách případně po jednom dni přestane jít celá klávesnice. Oba prodejci v iStyle mně přitom řekli, že reklamace této klávesnice jsou u nich velmi velmi časté a že doporučují wireless keyboard, která jim drží už několik let. Bohužel mně u wireless keyboard moc nevyhovuje rozložení kláves a nepracuje se mi na ní moc pohodlně - vše je tam tak strašně nalepené na sebe a navíc mně vadí absence numerické klávesnice, která se musí extra dokoupit. To by ani tak nevadilo kdyby to bylo od Applu a né od firmy Belkin tuším.

Cena
Tady jen krátce. Cenu 1 604 Kč (nyní 1 590 Kč) bych nazval adekvátní v případě, že by jí odpovídala také kvalita. Ta se bohužel řadí svou poruchovostí do kategorie klávesnic za ca 7 - 800 Kč né do kategorie nad 1 500 Kč.

Takže to shrnu:
s klávesnicí jsem co se týče jejího každodenního užívání velmi velmi spokojen. Jen ty poruchy by nemusely být tak časté. A to je vlastně jediná vada na kráse této velmi velmi pohodlné klávesnice. Ale možná se ke mně dostali jen samé vadnější kusy nevím.

Jak se Vám líbí recenze? Podělte se také o své zkušenosti.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

sitler
Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:25

Re: Recenze Apple Wired Keyboard

Příspěvek od sitler » 16 srp 2016 17:37

Poruchy docela zajímavé. Ve firmě jich máme cca 400, přes 50% je starší 18mesicu, odešly zatím 3, z toho jedna byla prolita kávou. Jsou denně v provozu, střídají se na nich lidé, žádná extra péče.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Recenze Apple Wired Keyboard

Příspěvek od lipon » 17 srp 2016 12:13

my5cents-jedu jadné a té samé čtvrtý rok, Po-Pá od rána do večera, druhou má manželka jako pracovní druhým rokem a třetí je doma, ani s jednou nebyl problém
jednou za čas je akorát očistíme vlhkým hadrem

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Recenze Apple Wired Keyboard

Příspěvek od skyppy2000 » 24 srp 2016 12:28

No zřejmě jsem měl štěstí na špatné kusy. Klávesnice mně nikdy nespadly, nikdy se do nich nic nevylilo prostě o ně bylo řádně pečováno.
Tu reklamaci mě nakonec neuznali protože se jednalo už potřetí o stejnou závadu, ačkoli ten prodejce sám řikal, že je pořád moc hezká - s ohledem na stáří. Klávesnici jsem proto na jeho radu ještě rozdělal doma a podíval se co je za problém, zda by to ještě nešlo opravit.
Verdikt? přetržený jeden kabílek. Jak se to mohlo stát nemám tušení. Každopádně opravit to nepůjde protože je to zatavené...
Nakonec nevím zda si ještě koupím novou drátovou. Asi to není na takovou každodenní PO - NE 10ti - 16ti hodinovou práci stavěné.
Nebo mají jen v iStyle Černý Most špatné zboží? Nevím... každopádně prodejce říkal, že tyto klávesnice vidí prakticky každodenně porouchané minimálně 2 lidé za den. Tak nevím co si mám o té kvalitě myslet... A dát čtyrku do wireless keyboard (i s numerkou) nevím, uvidím...

Přemýšlím ještě o Logitech wireless keyboard K750i určenou pro Mac co prodávají v USA - tady je pouze s klávesami pro Windows - ale nevím, zda do ní dát na blind 2 500 s pouze 1 rokem záruky... Budu to muset ještě promyslet.
Můžu se zeptat odkud jste Vaše klávesnice kupovali? Já vše v iStyle a iPhony v Drážďanech.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Recenze Apple Wired Keyboard

Příspěvek od lipon » 24 srp 2016 19:37

Vše istyle Revoluční

Odpovědět