Pouzdro Belkin Shield Sheer Matte pro iPhone 5

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
McKarella
Příspěvky: 36
Registrován: 30 črc 2012 21:46

Pouzdro Belkin Shield Sheer Matte pro iPhone 5

Příspěvek od McKarella » 31 pro 2012 18:52

Dostalo se mi té cti a byl jsem vybrán jako jeden z uživatelů, kteří mohli testovat pouzdra na iPhone 5. Já jsem si k testování vybral pouzdro od společnosti Belkin a sice Shield Sheer Matte.

Balení
Pouzdro je zabaleno v elegantním průhledném obalu s otvorem na čelní straně, kde má potenciální zákazník možnost si “osahat” použitý materiál. Je to záměr, protože použitý plast má velice pěknou povrchovou úpravu, která je na dotyk velice příjemná. Toho si je Belkin velice dobře vědom a láká tak tím zákazníka ke koupi.

Praktické zkušenosti
Nasazení pouzdra ne telefon je snadné a naprosto bezproblémové. Na telefonu drží velice pevně, nijak nevrže, prostě se dle mého názoru jedná o dobře provedený výrobek. Pouzdro přesahuje telefon po celé ploše asi o 1 mm, takže při pádu chrání i displej. Sympatické je to, že pouzdro není masivní, ale spíš subtilní, takže telefon nijak nehyzdí. Musím se ale přiznat, že osobně nejsem velkým zastáncem obalů na telefon. Telefon jako je iPhone, je prostě stvořen proto, abyste se na něj mohli dívat v jeho originální “kráse”, takže by neměl být zakrýván žádnými pouzdry. Já osobně používám ochrannou fólii Invisible shield pro zadní i přední stranu iPhonu, což ho ochrání proti škrábancům a přitom zůstává pořád stejně krásný! Dalším důvodem proč nepoužívám pouzdra, ale jen fólie je také to, že prakticky každý den strávím několik hodin v autě a tam používám držák od Broditu, kam by se telefon v pouzdře nedal zasunout.

Už jsem se zmínil o použitém materiálu. Jedná se o plast s na dotyk velice příjemnou povrchovou úpravou. Má to ale trochu háček. Povrch je velice příjemný na dotyk, ale při používání telefonu se mi častokrát stalo, že mi telefon v ruce klouzal. Nikdy se mi nestalo, že by mi vyklouzl úplně, ale přece jen klouzal. Může to být ale pouze moje osobní zkušenost, protože mám na telefonu nalepenou z přední i zadní strany ochrannou fólii Invisible shield, která je na dotyk mírně "gumová" a tudíž neklouže v ruce. Na druhou stranu při ovládání telefonu se na této fólii prsty mírně "zasekávají" o "gumový" povrch.

Malou nevýhodou zadní části pouzdra je také to, že pokud má uživatel trochu mastné ruce, tak jsou na něm docela hodně vidět mastné fleky.

Co se mi líbilo?
Balení, povrchová úprava plastu, snadné nasazení pouzdra na telefon. Také to, že pouzdro telefon nijak zásadně "nehyzdí". Líbí se mi také, že všechna ovládací tlačítka po stranách telefonu jsou dobře přístupná a dobře se ovládají. Reproduktor, mikrofon i jack na sluchátka jsou také zcela přístupné.

Co se mi nelíbilo?
Asi nejvíce mi na pouzdru vadí ten pocit "klouzání" v ruce díky použitému materiálu. Ještě jednou ale připomínám, že to může být pouze můj subjektivní dojem, protože jsem byl do té doby zvyklý na jiný (mírně gumový) pocit v ruce díky instalované fólii Invisible shield.
Mastné fleky od rukou na zadní straně taky nejsou nic moc, ale dají se snadno očistit hadříkem nebo o kalhoty :-).

Celkové hodnocení
Po zhruba 4 týdnech používání tohoto pouzdra jsem vcelku spokojen. Ovládací prvky jsou přístupné a telefon není díky tomuto pouzdru nijak zvlášť těžší. Už se ale těším na to, až můj iPhone z tohoto pouzdra "vysvobodím" a budu ho zase používat tak, jak ho Apple stvořil...................... A už jsem to udělal! Je to nesmírně osvobozující pocit! A konečně už můžu naplno obdivovat tu skvěle odvedenou práci designerů Applu.
BELKIN1.JPG
Potencionální zákazník má možnost si "osahat" materiál, ze kterého je pouzdro vyrobeno.
BELKIN3.JPG
Na pouzdře jsou vidět mastné fleky od rukou.
BELKIN4.JPG
Pouzdro Telefon nijak zásadně "nehyzdí"!
Karel Kubela
iMac 27, iPad 2 64GB 3G, iPhone 5 32GB, Apple TV2, MacBook Air 13, TimeCapsule 2TB

Odpovědět